Filmas struktūru veido Baltinavas amatieru teātra trupas «Palādas» dalībnieku portretējumi, mēģinājumi un izrāžu aizkulišu dzīve. Kāda ir dzīve Latgalē, Latvijas pierobežā? Filmas režisors rāda to dzīvesprieku, kas motivē dažādos teātra darboņus strādāt, kopt zemi, saimniecību un vēlos vakaros nākt kopā spēlēt teātri.

LTV sveiks pirmklasniekus, viņu vecākus un visus, kas mācās, oficiālajā mācību gada atklāšanas dienā 2.septembrī pulksten 20.00 ar raidījumu „Alfabēts, reizrēķins un krokodils”, skolēnus iepriecinot ar mākslinieces Indras Sproģes iedvesmotajām zīmētajām filmiņām „Joka pēc alfabēts” un dziesmām „Degunlācis” un „Krokodils” ar Renāra Kaupera mūziku paša autora izpildījumā. Filmiņu starplaikos gan pirmklasnieki, kas vēl apmulsuši no pirmās skolas dienas, gan mācību pieredzi jau guvušie skolēni žurnālistam Dāvidam Ernštreitam dalīsies savās pārdomās, vai mācīties ir viegli, grūti, interesanti vai nogurdinoši.

Lai jaunā mācību gada sākums nebaidītu mazos skolēnus ar grūti iegaumējamām lietām – alfabēta iekalšanu un reizrēķina sarežģītību, māksliniece Indra Sproģe, mūziķis Renārs Kaupers, viņu radi un draugi, sanākuši kopā, lai, jautri dziedot, palīdzētu tos iemācīties pavisam viegli un priecīgi. Vispirms atgādināsim, kā burtus savērt skanīgās alfabēta krellēs – sākot ar Apaļo Ābolu un beidzot ar Zaļo Žurku animācijas filmā „Joka pēc alfabēts”. Un tad lielie jaunumi – televīzijas pirmizrādes dziesmām par Degunlāci un Krokodilu, kas, katru ciparu parādot kā vienu krāsu un izspēlējot kā vienu mūzikas instrumentu, palīdzēs saprast reizrēķinu animācijas filmās „Degunlācis” un „Krokodils”.

Animācijas filmu starplaikos pirmklasnieki un skolēni, kuri mācās jau otro un trešo gadu, aizraujoši stāstīs par saviem mācību iespaidiem – lielajiem priekiem un mazajām ķibelēm.