• Svētdiena, 2020. gada 25. oktobris
  • Vārda diena: Beāte, Beatrise
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Drāma. «Biedrs bērns»

Spēlfilmas

1950. gads. Rit padomju okupācijas gadi Igaunijā īsu brīdi pēc Otrā pasaules kara beigām.Pa radio skan propaganda, bet pionieri vienmēr gatavi kalpot savam vadonim. Sešgadīgās Lēlo mammu, kura ir skolotāja, apcietina drošības komiteja. Ģimenes mājā viņi atraduši igauņu karogu. Pirms aizvešanas mamma Lēlo piekodina: «Ja būsi labs bērns, drīz atgriezīšos».

Lēlo nu dara visu, pat iestājas pionieros. Tomēr jautājumu kļūst jo dienas, jo vairāk. Kādēļ igauņu karogu aizliedz? Kādēļ Staļins ir tik labs, ja jau mamma ir cietumā? Kādēļ gar viņu māju lavās padomju drošībnieki? Mazā meitene tikai cenšas būt labs bērns, un kopā ar viņu paliek tētis.

Šis ir naivs, poētisks un tīrs bērna skatījums uz sarežģītu vēstures posmu, kas daudziem atmiņā palicis kā viens no asiņainākajiem un agresīvākajiem padomju iekārtas laikiem.

«Biedrs bērns» demonstrēšanas dienā, 23. augustā, atzīmēsim arī «Baltijas ceļa» gadadienu, kas vienlaikus ir arī Molotova- Ribentropa pakta parakstīšanas gadadiena. Igaunijas simtgades filmu programmas atklāšanas mākslas filma ir igauņu dokumentālo filmu režisores Monikas Sīmetsas pilnmetrāžas debija. Filma balstīta uz igauņu populārās rakstnieces Lēlo Tungalas autobiogrāfisko romānu motīviem, bet triloģijas pirmo daļu «Biedrs bērns un lielie cilvēki» izdeva arī Latvijā. Igaunijas kinoteātros filmu «Biedrs bērns» apmeklēja vairāk kā 116 000 skatītāji, tā guva starptautisku rezonansi pasaules kinofestivālos un izpelnījās pozitīvas kritiķu atsauksmes tādos prominentos izdevumos kā «Variety» un «Cineuropa».

Seltsimees laps

Igaunija, 2018

Rež: Monika Sīmetsa

Lomās: Helena Marija Reisnere, Tambets Tuisks, Juhans Ulfsaks

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Parazīts. Drāma (16+)

Spēlfilmas

Oļegs. Drāma. Oriģinālvaloda (16+)

Spēlfilmas

Oļegs. Drāma (16+)

Spēlfilmas

Drāma. «Dziesma par Sveja ezeru»

Spēlfilmas