Otrdiena, 23. augusts

1. sērija

Manhatana ir viena no dzīvīgākajām un bagātākajām vietām pasaulē, taču tā ir tikai 21 kilometru gara, šaura saliņa. Šeit celtās ēkas kļūst arvien augstākas un augstākas, daudzas pagājušā gadsimta ēkas jāatjauno, un infrastruktūra ir pārslogota. Tādēļ tiek īstenoti videi draudzīgi atjaunošanas projekti, kuru ietvaros paredzēts uzlabot dažādus rajonus, lai cilvēkiem tur būtu patīkami gan dzīvot, gan strādāt. 

Ceturtdiena, 25. augusts

2. sērija

Tokija ir viena no pasaules apdzīvotākajām metropolēm, kas strauji turpina augt. Nekustamo īpašumu cenas ir astronomiskas, tādēļ arvien vairāk cilvēku izvēlas uz darbu Tokijā braukt no attālākām vietām. Lai Tokija neciestu pati no savas izaugsmes, steidzami nepieciešami gudri pilsētplānošanas risinājumi. Dažas no stratēģijām ir mikromājvietu un tā dēvēto “urbāno ciematu” izveide, kur cilvēki var dzīvot, strādāt un pavadīt savu brīvo laiku.

Piektdiena, 26. augusts

3. sērija

Singapūra ir viena no pasaules modernākajām metropolēm. Šai mazajai salu valstij, kurā strauji aug iedzīvotāju skaits, uzmanīgi jāplāno būvniecība. Pilsētai ir svarīga ilgtspējīga attīstība un zaļo teritoriju saglabāšana. Tā kā šeit valda tropu klimats, nozīmīgs aspekts ir arī ēku ventilācija. Singapūra ir videi draudzīga pilsēta, un šeit valda stingri noteikumi. Ja, ceļot ēku, tiek zaudēta zaļā teritorija, tas jākompensē, piemēram, apzaļumojot ēkas jumtu. Pilsētā rodas arvien vairāk jaunās paaudzes zaļo debesskrāpju, kuros uzkrāj lietus ūdeni un izmanto saules enerģiju.

Cities Reinvented. Vācija, 2020. 

Režisors: Mihaels Trabičs.

12+