23. novembrī – leģendārā režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā –svinēsim svētkus, kuros godināsim Mūža balvas ieguvējus: M. Čehova Rīgas Krievu teātra aktrisi Ņinu Ņeznamovu un režisoru Mihailu Kublinski, kā arī sadalīsim «Skatuves naglas» septiņpadsmit kategorijās un pasniegsim «Grand Prix» titulu.

«Teātra telpa pārmaiņu brīžos ļoti koncentrētā veidā izstaro blīvu, pat bīstamu apliecinājumu cilvēka dvēseles nemieram. Teātra ēkas robustais ķermenis mulsina vājos un iedvesmo neprātīgos. Telpa, kurā paši sev varam nekautrējoties uzdot vispārdrošākos un muļķīgākos jautājumus. Ko mēs te meklējam? Kas mēs esam? Un, galu galā – kas ir teātris?» tā par šī gada Teātra balvas «Spēlmaņu nakts» ceremoniju saka idejas autors, Valmieras drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers.

Mēs katrs pats varam mēģināt atbildēt uz šo jautājumu – kas mums ir teātris? Tas ir aktuāls jautājums gan skatītājiem, kuri ar savu klātbūtni neiztrūkstoši apliecina skatuves mākslas nepieciešamību, gan teātra māksliniekiem un darbiniekiem, kuri ik dienu piepilda teātra telpu ar dzīvību, gan kritiķiem, kuri, iespējams, visbiežāk no visiem iepriekš nosauktajiem mēdz vārdiski atbildēt uz šo jautājumu: kas ir teātris?

Kopā ar Mārtiņu Meieru ceremoniju veido mākslinieks Jānis Noviks un video māksliniece Zane Zelmene.