• Piektdiena, 2021. gada 5. marts
  • Vārda diena: Aurora, Austra
  • Rīgā mākoņains, -3 °C, Z/ZR vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

«Saknes debesīs». Vai Latvijas identitātes pamatu veido kristīgās vērtības?

Saknes debesīs

Kas veido Latvijas tautas vērtību pamatu – vispārcilvēciskās vai kristīgās vērtības? Varbūt tās neizslēdz cita citu? Kāds ir Latviešu ģimenes vērtību modelis un ko paredz Latvijas Republikas Satversme? Kādu mēs vēlētos redzēt savu valsti un kāda tā ir patiesībā?

Uzsākam divu raidījumu cikla dialogu par šiem sabiedrībai tik būtiskajiem jautājumiem. Sarunai par kristīgās dzīves pamatvērtībām un prioritātēm Ilmārs Latkovskis studijā aicina Romas Katoļu baznīcas arhibīskapu Zbigņevu Stankeviču.

Komentāri (4)

Jānis Grunte
Lai runā viens no pasaulē ievērojamākiem ekspertiem/pētniekiem šajā jautājumā Dr. Robert Gagnon:
1.daļa
https://www.youtube.com/watc h?v=GwJRXVEAoxE&ab_channel=PurePassionMedi a
2.daļa
https://www.youtube.com/watch?v=bG3 nEH5Jn-A&ab_channel=PurePassionMedia
Jānis Grunte
Video ir Angļu valodā ar nosaukumu: "God's Design for Human Sexual Behavior" Ja aušējie linki neiet, spiediet šeit:
1.daļa
https://youtu.be/GwJRXVEAoxE
2.daļa
https://youtu.be/bG3nEH5Jn-A
Jānis Grunte
Ir svarīgi šim jautājumam pieiet morāli, loģiski un objektīvi zinātniski.
Tālivaldis Vēsmiņš
Atklāta vēstule par Satversmē ierakstītām kristīgām un
Vispārcilvēciskām vērtībām un ģimeni.
1.Mācītājam Cālītim.
2.Akadēmiskai un reliģiskai videi.
3.Reliģisko organizāciju vadītājiem.
4.Saeimas deputātiem.
5.Satvērsmes tiesai.

Neesmu ne mācītājs,ne teologs,ne filozofs,ne ari kādā amatā,bet vienkārš,pragmatiski domājoš cilvēks,kas mīl Latviju. Latvijas Satversmē ierakstīts, ka Latvijā pamatā ir kristīgās un vispārcilvēciskās vērtības.
Līdz 63 gadu vecumam ticēju, ka ir tikai matērija, viss cēlies no putekļu sprādziena kosmosā, ka gars, Dievs, sātans ir cilvēku izdomāti,kā mūs mācīja.
1993. gadā diskutējot ar itāļu arhitektu, ar kuru kopā būvējām attīrīšanas ietaises, pateicu savu viedokli, ka viss radies no matērijas, viņš mierīgi pateica: “Ko muļķības, lielākais, Gars, Dievs, radījis mazāko-matēriju”. Tas man likās daudz loģiskāk. Izlasīju Bībeli, ticībā pieņēmu Jēzu Kristu par savu Kungu un kļuvu par kristieti, kas tic, ka visu radījis Dievs-Tēvs, Dievs-Dēls-Jēzus, un Dievs-Svētais Gars-spēks, un Bībeli inspirējis Svētais Gars,kā Bībelē rakstīts. Es Bībeli pieņemu kā Radītāja instrukcijas, līdzīgi kā tādu dod līdzi katras mašīnas, lietas radītājs vai rūpnīca.
Ir ļoti daudz dievu, ko radījuši cilvēki un kam cilvēki tic, bet ir tikai viens Dievs-Radītājs, kas radījis cilvēku un pasauli. Kristietim, kas tic, ka pasauli un cilvēku radījis Gars-Dievs, jāpilda, kas Radītāja instrukciju grāmatā, Bībelē, rakstīts. Ja nepilda Radītāja instrukcijas, tad izies greizi. Kā man izgāja, kad iegādājos jauno Hondai Santa Fe, un nepildīju radītājas rūpnīcas instrukcijas un dīzeļdegvielas vietā iepildīju benzīnu. Mašīna pēc 200 metriem apstājas. Kad griezos servisā, kas mašīnu pārdeva, lai dod jaunu mašīnu, jo mašīnai ir 5 gadi garantija, bet mašīna kalpo tikai pāris mēnešus, saņēmu atbildi: “Atbildīgs esi pats, ka nepildīji instrukcijas-lietot dīzeļdegvielu”.
Kristietim jāpilda Satvērsmē rakstītās kristīgās vērtības, kur Radītāja instrukciju grāmatā-Bībelē rakstīts, ka viendzimuma pāru attiecības ir grēks, kas ved pazušanā. Ļoti loģiski. Viendzimuma pāri nav spējīgi radīt bērnus un tauta izmirs.
Kristīgās vērtības ir ierakstītas Bībeles Jaunā Derībā, ko pasaulē ienesa Jēzus Kristus. Vecās Derības “zobs pret zobu” vērtību sistēmas vietā, Jēzus Kristus radīja mīlestības vērtību sistēmu. Nestāvēt pretī ļaunumam, bet mīlēt citam citu, pat savu ienaidnieku (Mat.5:38-48; 25:40; Jņ.15:17; 1.Kor.13:4-8; Ef.3:19; 4:32).
Ļaunumu nevar uzvarēt ar ļaunumu. Ļaunumu var uzvarēt tikai ar mīlestību (Kor.13:4-8 “mīlestība ir pacietīga, laipna, neskauž, nav greizsirdīga, lepna, nepieklājīga, nelielas, neuzstāj uz savām tiesībām vai viedokli, bet ņem vērā otra viedokli, nepiemin pret to izdarīto ļaunumu, nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par taisnību un patiesību, panes visu, tic labākam katrā cilvēkā, tās cerība ir negaistoša mīlestība nekad nebeidzas.”).
Mīlestībā pat sasniedzama Dieva pilnība (Ef.3: 19 “un izprastu Kristus mīlestību, kas ir daudz pārāka par katru atziņu, un, ar to piepildīti, iegūtu visu Dieva pilnību”).
Jēzus Kristus ir pavēlējis mīlēt viendzimuma pārus, parādīt viņiem mīlestību (mīlestība ir pacietīga, laipna, neskauž, nav greizsirdīga, lepna, nepieklājīga, nelielās, neuzstāj uz savām tiesībām vai viedokli, bet ņem vērā otra viedokli, nepiemin pret to izdarīto ļaunumu, nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par taisnību un patiesību, panes visu, tic labākam katrā cilvēkā, tās cerība ir negaistoša, mīlestība nekad nebeidzas.) un līdzjūtību, lūgt par viņiem, palīdzēt atbrīvoties no nedabiskām seksuālām tieksmēm, pasludināt labo vēsti, ka Jēzus Kristus nācis, lai atbrīvotu no nedabiskām tieksmēm un katru, kas Viņu pieņem, pārceļ no verdzības okupanta valstībā uz Dieva valstību (Jņ.12:47 “Es neesmu nācis pasauli tiesāt, bet pasauli atpestīt.” Jņ.1: 12-13 “Bet, cik Viņu uzņēma, tiem Viņš deva varu kļūt par Dieva bērniem, tiem, kas tic Viņa Vārdam, kas nav dzimuši ne no asinīm, ne no miesas iegribas, ne no vīra gribas, bet no Dieva”).

Internetresursos vispārcilvēciskās vērtības, kā augstākās, kas apvieno cilvēkus, ir Mīlestība, kas ietver: patiesību, godīgumu, svētumu, draudzību, mieru, pareizu rīcību, nevardarbību. Valsts, kam pamatā vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības, ir augstas kultūras valsts. Latvijas Satvērsmē ir ierakstītas kristīgās un vispārcilvēciskās vētības.
Internetresursos zinātnieki ir ierakstījuši savus atklājumus, ka cilvēku prāts, domas, griba un jūtas ir garīgas. Cilvēku griba nav brīva. Cilvēks rīkojas atkarībā no tā, kāds viņa prāts. Ir labestīgs un līdzcietīgs prāts, mežonīgs prāts un maniaka prāts.
Sabiedrībā mēs redzam daudz labestīgus un līdzcietīgus cilvēkus, bet arī mežonīgus, vardarbīgus (vardarbība ģimenēs, vardarbība pret bērniem, sievietēm…) un maniakus, kuriem vēlme nogalināt citus, lai apmierinātu savas vēlmes. (slepkavības skolās, lidmašīna sagrāva Amerikā augatceltni, neskaitāmas slepkavības pasaulē, novietojot spridzekļus, mašīnām iebraucot pūlī, otrā pasaules karā komunismis un fašismis iznīcināja 49 mijonus nevainīgu cilvēku.) Vienmēr cilvēces iznīcināšana notikusi cēlu mērķu vārdā, turot kādu cilvēku grupas vēlmes augstāk par visas cilvēces intresēm. Vai cilvēkiem ir veselais saprāts, kas Latvijas Savērsmē visai tautai grib uzspiest atzīt nedabisku ģimenes modeli, kas ietver viendzimuma attiecības. Tas sekmē Latvijas izmiršanu.
Zinātnieki atzīst, ka tas joprojām ir noslēpums, kāpēc citiem ir labestīgs un līdzcietīgs prāts, citiem vēlme uz mežonību, citiem vēlme nogalināt, citiem tieksme uz nedabiskiem viendzimuma seksuāliem sakarim, citiem tieksme uz zagšanu, citiem uz narkotiku, alkoholu, azartspēlēm…?

Godājamie deputāti, pieņemiet likumus, kas nostiprina ģimeni - savienību stārp vīrieti un sievieti. Godājamie Latvijas pilsoņi, Akadēmiskā un reliģiskā vide, Kultūras darbinieki, Reliģisko organizāciju vadītāji, mācītāji, draudžu vadītāji un kristieši, atbalstiet un pieliciet visas pūles, lai Latvijas Satversmē tiktu nostiprināta savienība starp vīrieti un sievieti – ģimene; lai saglabātu Latvijā kristīgās un vispārcilvēciskās vērtības, ka valstī ar augstu kultūru.
Dariet visu, lai atsevišķu cilvēku grupu nedabiskās tieksmes netiek uzspiestas Satversmē visai tautai!
Satversmes tiesai ir tiesības prasīt mainīt likumus, bet nav nekādas tiesības prasīt Saeimai mainēt Satversmi.

Tālivaldis Vēsmiņš

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Saknes debesīs

Saknes debesīs

Saknes debesīs. Mīlestība pēc Valentīndienas 1

Saknes debesīs

Saknes debesīs. Mīlestības dažādās nokrāsas

Saknes debesīs
Anotācija

«Saknes debesīs». Palīdzēsim viens otram

Saknes debesīs