„No septembra pirmajām dienām Latvijas Televīzija (LTV) sevi piesaka kā ziņu un informācijas līderi, kura prioritātes ir sabiedrības informēšana par norisēm valstī un sabiedrībā, kultūra visplašākajā nozīmē, cilvēki ar viņu rūpēm, sasniegumiem un priekiem. Ne mazāk svarīgi ir atgūt konkurētspēju plašsaziņas līdzekļu vidē un kļūt par mūsdienīgu, vienu no vadošajiem elektroniskajiem medijiem valstī,” skaidro VSIA valdes priekšsēdētājs Ivars Belte. Viņš piebilst, ka LTV uzdevums ir būt saistošai visām vecuma grupām, tāpēc viens no būtiskākajiem rudens sezonas mērķiem ir panākt gados jauna skatītāja atgriešanos pie LTV programmām un turpināt darbu pie LTV un Latvijas Radio kopprodukta ziņu portāla lsm.lv un LTV ziņu portāla ltv.lv attīstības.

„Latvijas Televīzijas (LTV) valde šo periodu uztver kā pārmaiņu un pārbaudījumu laiku. 2008. gadā elektroniskos un drukātos plašsaziņas līdzekļus skāra finanšu krīze, kas atstāja nopietnu ietekmi uz to darbību un atsevišķos gadījumos pat uz redakcionālo neatkarību – žurnālistikas un vārda brīvības pamatu. Lai izdzīvotu, saglabātu runas brīvību un darba vietas darbiniekiem, plašsaziņas līdzekļi dažkārt bija spiesti iziet uz kompromisiem, kas noveda pie tā, ka sabiedrības uzticība to sniegtajai informācijai sāka mazināties. Ar šīs sezonas sākumu LTV valde par savu misiju uzskata atjaunot sabiedrības uzticību plašsaziņas līdzekļu neietekmējamībai un redakcionālajai neatkarībai,” uzsver I. Belte.

„Vairākus mēnešus esam strādājuši, lai rudens sezonā skatītājiem varētu piedāvāt daudzpusīgu, dinamisku un augstvērtīgu saturu, kas būtu interesants dažādām mērķauditorijām. Priecājamies, ka savu jomu satura plānošanā un izstrādē vadību uzņēmušies vairāki spēcīgi LTV profesionāļi – LTV Ziņu dienesta vadītāja Iveta Elksne, Programmu daļas vadītāja Jana Semjonova, Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis,” norāda LTV valdes loceklis, programmu attīstības vadītājs Sergejs Ņesterovs, papildinot, ka jaunajā sezonā LTV prioritātes būs sabiedrības informēšana un ekskluzīva ziņu satura sniegšana, padziļināta kultūras analīze, izglītojoši un analītiski raidījumi.

„Esam sākuši strādāt pie televīzijas skatītāju paradumu veicināšanas, lai katra mērķauditorija LTV programmā viegli atrastu sev interesējošas pārraides un pierastu pie iknedēļas ritma. Jaunajā sezonā īpaši esam domājuši par jaunākiem skatītājiem, piedāvājot izglītojošas, piemēram, populārzinātniskas vai vēsturi izzinošas, pārraides, kā arī animācijas filmas darbdienu pēcpusdienās mazākiem skatītājiem,” skaidro S. Ņesterovs.

Ziņas

LTV Ziņu dienests rudens sezonā darbu uzsāk jaunā studijā un nostiprina jau esošās pozīcijas kā ziņu līderis, kas ir kopā ar LTV skatītāju visu aktīvo diennakts laiku. Ziņu dienests piedāvā ne tikai aktuālo notikumu atspoguļojumu, bet arī ekskluzīvu informāciju – padziļinātu analīzi. Sākot no rudens, visos ziņu izlaidumos – rīta, dienas, „Panorāmā” un nakts – būs sporta ziņas.

Darbdienu rītos skatītājus informēs agrākais ziņu izlaidums Latvijas televīziju kanālos, LTV1 jaunums – raidījums „Rīta Panorāma” no pulksten 6.30 līdz 8.30. ”Rīta Panorāma” jau rīta agrumā iepazīstinās ar jaunāko informāciju par Latvijas un pasaules notikumiem un to attīstību, kā arī izvērtēs aizvadītās diennakts aktualitāšu nozīmību, piedāvās jaunākās sporta ziņas, laika prognozi un sarunas ar studijas viesiem. „Rīta Panorāmas” vadītāji – Anda Boša, Toms Bricis, Reinis Ošenieks un Armands Tripāns (sporta ziņas), Inese Vaikule (laika ziņas). Jaunā raidījumā veidošanā piedalīsies arī žurnāliste Ilze Strenga.

Pirmais vakara ziņu izlaidums Latvijas televīzijās – LTV1 Dienas ziņas no pulksten 18.00 – 18.40 – koncentrēti un daudzpusīgi informēs par aktuālāko, turklāt sniegs informāciju par notikumiem novados, kā arī īpašu uzmanību pievērsīs laika, sporta un kultūras ziņām. Sporta ziņas būs daudzpusīgākas un atraktīvākas jaunā Sporta nodaļas redaktora Andra Ušacka vadībā, savukārt Kultūras redaktores Ievas Rozentāles pārraudzībā tiks veidotas jaunās Kultūras ziņas, kas no 2. septembra katru darbadienu aptuveni pulksten 18.25 tiešraidē stāstīs par svarīgākajiem kultūras notikumiem. Par kultūras jomas aktualitātēm dinamiski vēstīs jaunie vadītāji Eva Ikstena-Strapcāne un Edgars Raginskis. Atbildīgā redaktore – Henrieta Verhoustinska.

Vakara „Panorāma” televizoru ekrānos būs redzama skatītājiem ierastajā laikā – pulksten 20.30, bet jaunā kvalitātē – kā analītisks raidījums, kas nevis tikai atbild uz jautājumiem „kas, kur un kad”, bet analizē, pēta un skaidro, atbildot uz jautājumu „kāpēc”. „Panorāma” rādīs kontekstu un dziļākas sakarības, atbildot uz jautājumiem, kā notikušais ietekmēs cilvēku dzīvi un kas ir bijis notikumu iemesls. Kā spilgtu piemēru var minēt LTV Ziņu dienesta sižetus par P. Stradiņa slimnīcu, kur žurnālisti padziļināti analizēja notikumus un rada atbildes uz skatītājus interesējošiem jautājumiem par kontekstu un cēloņiem. Ziņu dienests attīstīs arī ekskluzīvu interviju žanru, kas jau uzsākts sarunās ar baņķieri V. Antonovu, tā dēvēto Imantas hakeri D. Čalovski un Izraēlas prezidentu Š. Peresu.

Nodrošinot Nakts ziņas tiešraidē, LTV saviem skatītājiem piedāvā sekot līdzi Latvijas un pasaules notikumiem arī vēlās vakara stundās. „Mēs turam roku uz pulsa, un skatītājiem tiek sniegta tiešām aktuālākā un jaunākā informācija. Jau šobrīd esam novērojuši, ka vēstis, ko raidām Nakts ziņās, mūsu konkurenti sniedz tikai pēc 24 stundām,” uzsver LTV Ziņu dienesta vadītāja Iveta Elksne. LTV Ziņu dienesta komandai rudens sezonā pievienojusies arī producente Dace Stirāne.

No 2. septembra LTV7 Ziņas krievu valodā pulksten 19.00 būs pirmais ziņu izlaidums krieviski runājošajai auditorijai Latvijas televīzijas kanālos. Paplašināts un analītisks skatījums uz dienas aktualitātēm krievu valodā turpmāk LTV7 gaidāms jaunā laikā – pulksten 21.45. Ziņas papildina sporta ziņu vadītāja, Latvijas čempiona triatlonā Andreja Dmitrijeva piedāvātie sporta jaunumi. Laika ziņas turpmāk lasīs diplomētā sinoptiķe Gaļina Solodovņika. Par interesantiem un īpaši svarīgiem dienas notikumiem ziņos jaunā rubrika „Fokuss”. Pateicoties sadarbībai ar reģionālajām televīzijām, LTV7 turpina iepazīstināt ar jaunumiem, kas aktuāli arī ārpus galvaspilsētas.

Analītiskie raidījumi

LTV Ziņu dienesta pārraides rudens sezonā piedāvās vēl asākas diskusijas, būtisku problēmu atmaskošanu un analīzi. Ar jaunu spēku, papildinot jau esošo raidījumu veidotāju komandu, LTV1 rudens sezonā darbosies profesionālie, sabiedrībā augstu novērtētie žurnālisti – Ilze Nagla, Kārlis Streips, Inga Spriņģe, Guntis Bojārs, Matīss Arnicāns.

No 1. septembra svētdienās pēc „Panorāmas” LTV1 ēterā atgriežas skatītāju iecienītais analītiski pētnieciskais raidījums „de facto”, kurā gadu gaitā profesionālu un drosmīgu žurnālistu darba rezultātā atklātas daudzas sabiedrībā aktuālas problēmas. Rudens sezonā jau zināmajiem „de facto” racējiem Ingai Šņorei, Jānim Gestem un Lindai Bagonei pievienosies pieredzējušie, pazīstamie žurnālisti: Gundars Rēders, kurš sevi pierādījis LTV diskusiju raidījumos, un Matīss Arnicāns – viens no labākajiem līdzšinējiem Latvijas Radio žurnālistiem analītiskās un pētnieciskās žurnālistikas jomā.

Pēc divu gadu pārtraukuma ēterā atgriežas žurnālistu diskusiju raidījums „Skats no malas” ar plaši pazīstamo žurnālistu Kārli Streipu vadītāja lomā. Sākot no 16. septembra, pirmdienās pulksten 17.30 plašsaziņas līdzekļu pārstāvji raidījumā diskutēs par sabiedrībā aktuālām tēmām.

No 17. septembra otrdienās pulksten 21.20 LTV1 piedāvās jaunumu – interviju raidījumu „Viens pret vienu”, kurā žurnāliste Inga Spriņģe un žurnālists Gundars Rēders „aci pret aci” izjautās politiķi vai citas nozares pārstāvi, prasot atklātas atbildes par sabiedrībā būtisku jautājumu.

Raidījums „Sastrēgumstunda” joprojām nodrošinās vienīgās publiskās televīzijas debates, kurās vienkopus pulcēti atbildīgie un eksperti par problēmjautājumiem politikā vai sabiedrībā. „Sastrēgumstundas” vadītāja Ilze Nagla, sākot no 18. septembra, trešdienās pulksten 21.20 tieši un nesaudzīgi izjautās tos, kuri pieņem lēmumus, un lūgs komentārus ekspertiem.

Savukārt oktobrī LTV piedāvās oriģinālraidījumu ar Gunti Bojāru, kurš ar neierastiem žurnālistikas paņēmieniem atklās būtiskas sabiedrības problēmas.

Četras istabas

No 3. septembra, no pirmdienas līdz ceturtdienai, pulksten 18.45, pie televīzijas skatītājiem atgriežas raidījums „Četras istabas”, lai vēl daudzpusīgāk un sižetiski bagātīgāk vēstītu par aktuālām ikdienas tēmām Rīgā un ārpus galvaspilsētas. Raidījuma vadītāji – Elita Marga un Jānis Rāzna.

Kultūra

Ņemot vērā skatītāju intereses, rudens sezonā LTV1 ēterā piedāvās padziļinātu kultūras analīzi raidījumā „100g kultūras” un katru darbadienu iepazīstinās ar kultūras jaunumiem Dienas ziņās. Turpināsies arī sadarbība ar Borisa un Ināras Teterevu fondu raidījumā „Teātris.zip”, pārraides „Kinotēka” un „Ielas garumā”, tiks demonstrētas videofilmas par izciliem kultūras jomas pārstāvjiem un, protams, pasaulslavenu koncertu un citu būtiskāko kultūras pasākumu tiešraides.

Jau no 2. septembra katru darbadienu LTV1 skatītājiem būs iespēja vērot jaunu dinamisku ikdienas kultūras aktualitāšu raidījumu Kultūras ziņas, kas tiešraidē nodrošinās vienmērīgu kultūras informācijas plūsmu LTV1 kanālā uzreiz pēc LTV Dienas ziņām aptuveni pulksten 18.30 – skatītākajā laika joslā. Kultūras ziņu saturu veidos LTV Kultūras redakcijas žurnālisti, redaktori un režisori. Vadītāji – Eva Ikstena-Strapcāne un Edgars Raginskis, atbildīgā redaktore – Henrieta Verhoustinska.

Savukārt skatītāju iecienītais raidījums „100g kultūras” tiks pilnveidots saturiski padziļinātos formātos un būs skatāms ēterā no 17. septembra. Katru nedēļu trīs vakarus būs skatāmi trīs atšķirīgi „100g kultūras” raidījumi. Raidījumā „100g kultūras. Diskusija” otrdienās tiešraidē tiks risināti problēmjautājumi dažādās kultūras nozarēs, tajā uz nopietnām sarunām aicinās kultūras sfēras profesionāļus, piedāvājot arī kultūrpolitisko procesu analīzi valstī. Trešdienās gaidāms portretraidījums „100g kultūras. Personība” par māksliniekiem, rakstniekiem, mūziķiem, kinorežisoriem un viņu mākslas darbiem, kā arī citām personībām, mūsu laikabiedriem, kuri patlaban aktīvi radoši darbojas kultūras procesos. Ceturtdienās skatītāju iemīļotais raidījums „100g kultūras. Nacionālie dārgumi” piedāvās stāstus par Latvijas kultūras leģendām, vēsturiski nozīmīgām personībām un Latvijas kultūras vērtībām.

Jaunie „100g kultūras” raidījumi tiks raidīti ēterā otrdienās, trešdienās un ceturtdienās pulksten 17.15. Raidījumam jaunajā sezonā būs ilgāks raidlaiks – nepilnas 40 minūtes, bet atkārtojumi skatāmi LTV1 tās pašas dienas vakarā, pulksten 23.15, kā arī piektdienās pulksten 13.15. Raidījumi būs pieejami mājaslapas www.ltv.lv arhīvā jau ētera dienā.

Filmas

LTV1 rudens sezona būs filmu pirmizrāžu sezona. Vēl pavisam nesen kinoteātros, bet nu jau televīzijas ekrānos - svētdienas lielfilmu pirmizrādes svētdienu vakaros piedāvās tikšanos ar izciliem aktieriem Melu Gibsonu, Džūliju Robertsu, Tomu Henksu, Šarloti Remplingu filmās „Lerijs Krauns”, „Bebrs”, „Tu satiksi slaidu, gaišu tumšmati” un citās.

LTV rudens sezonā turpinās demonstrēt filmas dažādām auditorijām – divreiz mēnesī sestdienu vakaros raidījums „Kinotēka” piedāvās godalgotus, kritiķu augstu vērtētus stāstus kinogardēžiem, bet svētdienu vakaros pulksten 18.50 izklaidēs ar vācu romantiskā kino pirmizrādēm – „Venēcija uz mūžu”, „Apiņu vasara” un citām.

Arī jaunajā sezonā LTV skatītājiem būs iespēja redzēt pašmāju filmu televīzijas pirmizrādes - jau novembrī novērtēt LTV ar Nacionālā kino centra un VKKF atbalstu rīkotā īsfilmu konkursa „Latvijai – 95. Latvija šodien” rezultātus – labāko pašmāju dokumentālistu veltījumu Latvijai 95. gadu dzimšanas dienā.

LTV 1 rudens sezonas gaidītākais notikums – dāņu seriāla „Valdība” jaunākā trešā sezona jau no oktobra sākuma ceturtdienu vakaros turpinās dzīvesgudro un reizē spraiga sižeta caurvīto Eiropas labāko seriālu plejādi, ko rudens sākumā iesāk BBC seriāls „Kaisle”. Savukārt piektdienu vakari arī turpmāk piederēs pasaulē iecienītākajam mūsdienu britu detektīvseriālam „Midsomeras slepkavības”.

Skatītāju iemīļotajā svētdienas ceļojumu slejā, svētdienu rītos, pulksten 11.00, pirmizrādi piedzīvos septiņu sēriju dokumentālā filma „Brīnumainā zilā pasaule”, bet piektdienu vakaros vēstures cienītāji varēs novērtēt 2012. gadā tapušo BBC vērienīgo projektu „Pasaules vēsture”. Arī LTV7 jaunajā sezonā piedāvās populārzinātnisko filmu pirmizrādes, kā arī aicinās iepazīt tālas zemes un mazpazīstamas kultūras dokumentālajā daudzsēriju filmā „Zinātniskās fantastikas pravieši” un BBC seriālā „Amazone ar Brūsu Periju”.

LTV1 seriāla „Eņģeļu māja” cienītājus gaida pārsteigums – filmas turpinājums ar jauniem varoņiem un sižetu. Ceturtajā sezonā seriāls pārtaps par „Eņģeļu ielu 9. Pelnrušķītes mantojums”, kurā jaunu varoņu lomās iejutīsies pazīstamie aktieri Ivars Kalniņš, Regīna Razuma, Kristīne Nevarauska, Sarmīte Rubule, Krišjānis Salmiņš, daudzsološie jaunie aktieri, kā arī skatītāju jau iemīļoti tēli Gunta Skrastiņa, Normunda Laizāna, Ivara Pugas, Sanitas Pušpures izpildījumā. Piepilsētas dzīves notikumos ar negaidītiem pavērsieniem skatītāji varēs dzīvot līdzi no 23. septembra, no pirmdienas līdz ceturtdienai, pulksten 20.00.

Bērnu raidījumi

Jaunajā sezonā LTV īpaši pievēršas bērnu un jauniešu auditorijai, piedāvājot izglītojošus un izklaidējošus raidījumus un filmas gan vismazākajiem skatītājiem, gan pusaudžiem. LTV1 arī jaunajā sezonā iepriecinās un izglītos mazos skatītājus oriģinālraidījumā „Kas te? Es te!” brīvdienās pulksten 9.05 no rīta, multfilmās „Bitīte Maija”, „Niknais Henrijs”, populārzinātniskajā programmā bērniem „Mārvijs Hemmers” un citās, kā arī aizraujošās animācijas filmās darbdienu pēcpusdienās.

LTV sveiks pirmklasniekus, viņu vecākus un visus, kas mācās, oficiālajā mācību gada atklāšanas dienā 2.septembrī pulksten 20.00 ar raidījumu „Alfabēts, reizrēķins un krokodils”, skolēnus iepriecinot ar mākslinieces Indras Sproģes iedvesmotajām zīmētajām filmiņām „Joka pēc alfabēts” un dziesmām „Degunlācis” un „Krokodils” ar Renāra Kaupera mūziku paša autora izpildījumā. Filmiņu starplaikos gan pirmklasnieki, kas vēl apmulsuši no pirmās skolas dienas, gan mācību pieredzi jau guvušie skolēni žurnālistam Dāvidam Ernštreitam dalīsies savās pārdomās, vai mācīties ir viegli, grūti, interesanti vai nogurdinoši.

Sestdienu rītos pulksten 12.00 LTV1 turpinās piedāvāt filmas jaunākajiem skatītājiem un ģimenēm - dzīvesgudrus stāstus, kas ne tikai izklaidē, bet arī aktualizē ikdienas dzīves sarežģītās situācijas – problēmas skolā, ģimenē. Īpaši lieli meistari bērnu filmu veidošanā ir skandināvi, tāpēc daudz būs tieši Ziemeļvalstīs – Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā - tapušu filmu. Jau rudenī gaidāmas televīzijas pirmizrādes norvēģu kinoteātru kases „hītam”, triloģijai „Zariņš”.

Sports

Uzsākot jauno sezonu, LTV7 turpinās nodrošināt svarīgāko pasaules un vietēja mēroga sporta notikumu tiešraides, kā arī popularizēs katram iedzīvotājam pieejamus sporta veidus, uzsverot veselīga dzīvesveida nozīmi. „Daudzpusīgumu, aktualitāti un dinamiku uzskatu par LTV sporta satura prioritātēm jaunajā sezonā. LTV turpinās sniegt svarīgāko sporta notikumu atspoguļojumu, kā arī profesionālu ekspertu komentārus par šo jomu,” uzsver LTV Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis.

“LTV visplašākajā spektrā plāno atspoguļot nozīmīgāko gaidāmo sporta notikumu - 2014. gada Olimpiskās spēles Sočos. Lielākās izredzes tajās ir skeletona, bobsleja un kamaniņu braucējiem, tādēļ LTV7 pārraidīs visus Pasaules kausa posmus bobslejā un skeletonā, kas sāksies jau novembra beigās, kā arī plāno plašāk pievērsties kamaniņu sporta atspoguļošanai. Neiztrūks arī citu skatītāju iecienīto sporta veidu translācijas. Sporta līdzjutējus varam iepriecināt ar vēsti, ka oktobra sākumā tiks atsākts populārais iknedēļas sporta raidījums «Sporta studija», kā arī turpināsies iedvesmojošā Tautas sporta kampaņa,” paskaidro A. Ušackis.

Arī jaunajā sezonā LTV populārākās filmas un raidījums var noskatīties mājaslapā www.ltv.lv septiņas dienas pēc demonstrēšanas televīzijā. Vairums filmu ir iespēja skatīties oriģinālvalodā. LTV turpinās rūpēties par dažādām sabiedrības grupām, tai skaitā nedzirdīgajiem skatītājiem, piedāvājot lielu apjomu titrētu raidījumu dažādām auditorijām.

Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Latvijas Televīzija” ir moderns medijs, kas atspoguļo sabiedrības intereses televīzijas kanālos LTV1 un LTV7 (internetā – www.ltv.lv un www.lsm.lv). VSIA LTV skatītājiem Latvijā un ārpus tās robežām piedāvā operatīvu, objektīvu informāciju par sabiedriskajiem procesiem Latvijā, Baltijā un pasaulē. Sabiedriskās raidorganizācijas darbību uzrauga Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP). Pašreiz uzņēmums nodrošina vairāk nekā 450 darbavietas.

Latvijas Televīzija ir pirmā televīzija Baltijā. LTV (tolaik – Rīgas televīzijas studijas) pirmā pārraide notika 1954. gada 6. novembrī.