• Trešdiena, 2020. gada 22. janvāris
  • Vārda diena: Austris
  • Rīgā +3.0°C, ZR vējš 4m/s, 761mm Hg, 76%
LSM Bērnistaba

LTV dokumentālā filma. «Jānis. Elza. Mīlas grāmata»

LTV filmas

Aspazijas un Raiņa nejaušā satikšanās 1894. janvārī uz visiem laikiem izmainīja ne tikai nākamā Latvijas dzejas karaļpāra, bet arī visas Latvijas nācijas dzīvi. Šajā radošajā savienībā dzima jauna valoda un dzeja, dzima revolucionāras idejas un prasība pēc neatkarīgas valsts. Lai kāds būtu viņu devums, tomēr visa pamatā bija vienkārša, cilvēciska un vienlaikus liktenīga satikšanās.

Elzas un Jāņa mīlas stāsts, likteņa triecienu un smagu pārbaudījumu pilns, ir ļoti intīms, skaudrs un skaists. Tā bija degviela, kas lika domai celties spārnos, ieplūst valodā un  iemiesoties burtos uz papīra, lai pēc tam paaudžu gaitā uzrunātu  tūkstošiem lasītāju. Gāja laiks, viņu ķermeņi novecoja un mīlas liesmas vairs nesildīja. Tad atnāca vientulība un lielais ceļš, kas katram pašam ejams.

Aspazijas un Raiņa 150. jubilejas gadā viņi atkal satiekas filmā «Jānis. Elza. Mīlas grāmata» – jauni skaisti un iemīlējušies, lai kopā ar skatītājiem pārlapotu skaistu mīlas grāmatu, kurā viss ir nopietni un viss ir kā dzīvē. Jo tā arī ir viņu dzīve. Filmas režisore Linda Olte, scenārija autors Arno Jundze, operators Andris Priedītis. Dzejas karaļpāra dzīvi uz ekrāna palīdz atveidot aktieri Jānis Znotiņš, Madara Botmane, Margo Zālīte.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!