• Piektdiena, 2020. gada 18. septembris
  • Vārda diena: Liesma, Elita, Alita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» un Jaunā Rīgas teātra «Oņegins. Komentāri»

Teātris.zip

Turpinoties raidījuma „Teātris.zip” un izrāžu ierakstu mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas programmai „TÊTE-À-TÊTE”,  24.septembrī pulksten 21.45 LTV1 rādīs Jaunā Rīgas teātra (JRT) izrādi „Oņegins. Komentāri”, bet raidījumā «Teātris.zip» plkst. 21.25 viesosies un dažādus izrādes uztveres aspektus ar Ojāru Rubeni pārspriedīs Puškins – Vilis Daudziņš, Oņegins – Kaspars Znotiņš, Tatjana – Kristīne Krūze un Olga – Sandra Kļaviņa.

JRT izrāde „Oņegins. Komentāri” pirms četriem gadiem tika nominēta Spēlmaņu nakts 2011/2012 balvai kā Gada dramatiskā teātra izrāde, bet režisors
Alvis Hermanis par izrādi «Oblomovs» un «Oņegins. Komentāri» saņēma Spēlmaņu nakts balvu kā Gada režisors.

Izrādē skan Puškina ģeniālā dzeja gan krievu, gan latviešu valodā, taču to pārtrauc laikmeta raksturojums, paša Puškina portretējums un šī darba analīze, kur par pamatu ņemta literatūrzinātnieka, kulturologa un semiotiķa Jurija Lotmana pētījumi. Taču, ejot izziņas ceļu un revidējot hrestomātiskus stereotipus, režisoram kopā ar aktieriem un scenogrāfijas meistaru Andri Freibergu izdevies radīt vienotu mākslas darbu, kas skatītāju uzrunā gan intelektuāli, gan emocionāli, noteikti arī diskutabli.

Izrādes ieraksts netiks ievietots internetā. «Teātris.zip» veidotāji aicina izrādi skatīties 24.septembrī, plkst. 21.45 LTV1.

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!