• Otrdiena, 2020. gada 11. augusts
  • Vārda diena: Liega, Olga, Zita, Zigita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Dokumentāla filma. «Mans nezināmais kareivis»

Dokumentālās filmas

«Mans nezināmais kareivis» ir dokumentāla filma, kurā savijas divi dažādu laikmetu stāsti par būšanu svešiniekam. Viens ir filmas režisores pašas stāsts, kurā dokumentētas viņas sajūtas, cenšoties iejusties jaunā valstī, kamēr viņas dzimteni plosa karš. Otrs vēsta par viņas vecmāmiņas māsas vīru, «okupantu» pret paša gribu, kura dzīvesstāstu režisore pamazām atklāj filmas veidošanas gaitā. 

«Mans nezināmais kareivis» ir drosmīga un poētiska dokumentālā filma par Čehoslovākijas okupāciju 1968. gadā, kas balstīta režisores ģimenes stāstā par kāda radinieka likteni. Kā jauniesaukts armijas kareivis nosūtīts «sargāt» Prāgu, viņš tur piedzīvo spēcīgu emocionālu satricinājumu un, atgriezies mājās Ukrainā, izdara pašnāvību. «Mans nezināmais kareivis» mēģina palūkoties uz Čehoslovākijas okupāciju no neierasta skatpunkta – vienkārša armijas ierindnieka acīm, kura dzīve samalta lielvaru varas spēļu zobratos. 2018. gadā aprit 50 gadi kopš šiem traģiskajiem notikumiem, kas joprojām atbalsojas un ietekmē tautu un valstu attiecības mūsdienu Eiropā. Režisore Anna Krivenko ir video māksliniece un fotogrāfe, Prāgas Kino un televīzijas akadēmijas (FAMU) pēdējā kursa studente. Viņas filmas un performances ir izrādītas un apbalvotas vairākos festivālos Čehijā un starptautiski, tostarp režisores iepriekšējā filma «Listen to the Horizon» saņēmusi balvu kā labākā čehu eksperimentālā dokumentālā filma Jihlavas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā. Filmas tapšanā izmantoti līdz šim neredzēti arhīvu materiāli no Čehijas, Krievijas, Slovākijas un Latvijas kinodokumentu arhīviem. Filmas mūzikas autors – latviešu komponists Andris Dzenītis. Filmas piefilmējumi veikti Latvijā, mākslinieks Jurģis Krāsons.

Režisore un scenāriste: Anna Krivenko

Producenti: Sergejs Serpuhovs (Baltic Pine Films, Latvija), Mihals Kračmers (Analog Vision, Čehija), Vanda Adamika Hrīcova (Wandal Production, Slovākija)

Latvija, 2018

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Dokumentālu filmu cikls. «Igaunijas garša». 5. sērija

Dokumentālās filmas

Varenās čūskas. Dokumentāla filma

Dokumentālās filmas

Kucēnu skola. Dokumentāla filma sērijās

Dokumentālās filmas

Kas mēs esam? Dokumentāls raidījums

Dokumentālās filmas