Stāsts gan adresēts ne tikai jauniešiem, bet visai ģimenei, jo suņus, atsaucoties savu bērnu aicinājumam, nopērk tieši vecāki. Precīzāk – izrāde ir suņu stāsts, talantīgās rakstnieces un valmieriešu iztulkots cilvēku valodā. Teātra mājas lapā ieskicēts izrādes sižets: “Kad visi četri kucēni ir atvadījušies no savas mammas, Suņu vīrs viņus ved uz pilsētu, lai pārdotu. Pilsēta ir dzīva un mainīga, tā veidojas un pārveidojas, cilvēki un suņi sadzīvo tajā visi kopā. Un tālāk jau no katra saimnieka atkarīgs, vai viņš ir gatavs pieņemt sava suņa bezierunu mīlestību.”

Pirms izrādes savu suņu stāstus atklās divas aktrises, izrādes dalībnieces – Ieva Puķe un Māra Mennika. Filmēšana notikusi rudenīgā pastaigā pa Valmieru, kurā piedalās gan abu aktrišu meitas Marija Doroteja Puķe un Rasa Estere Ērgle, un, protams, suņi Draudziņš, Džeina un Peka, kas filmēšanas laikā uzticīgi demonstrē savu pateicību saimniecēm par izglābšanu no skaudrā likteņa. Šiem suņiem ir paveicies, viņu traģiskais stāsts ir ar laimīgām beigām.

Svarīgi, ka izrāde nav tikai par suņiem. Valmierieši saka – tas vienlaicīgi ir arī stāsts par jauniešiem. Režisors Jānis Znotiņš un dramaturģe Ance Muižniece ir ielūkojušies pusaudžu sirdīs, viņu pieaugšanas sāpēs un priekos.

Vai cilvēkam vajag suni? Vai vecākiem un sabiedrībai vajag pusaudzi? Vai mums vajag vienam otru? – tas ir mūžīgais jautājums par ņemšanu un došanu, ko Ziemassvētki atkal no jauna uzdod arī šajā gadā.

Raidījumu ciklu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds