• Otrdiena, 2020. gada 14. jūlijs
  • Vārda diena: Ritvars, Oskars, Anvars
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Kultūršoks: «Lielveikals vēsturiski nozīmīga sporta centra vietā?»

Kultūršoks

Iedzīvotāji pret iespējamo lielveikalu vienā no vēsturiski vissportiskākajām Rīgas apkaimēm – Āgenskalnā. Šeit līdz mūsdienām saglabājusies viena no retajām vēsturiskajām sporta būvēm Āgenskalna vingrošanas un sporta biedrības ēka, kas tika uzcelta 1910. gadā pēc arhitekta Leopolda Rīmera projekta un kur vēl aizvien cilvēki aktīvi dodas sportot. Cik daudz sabiedrība spēj iejaukties to būvju likteņos, kuras neaizsargā likums?

Komentāri (3)

Gita Morris Vāgenheima
Varbūt, ka derētu vācu lielveikala un autostāvvietas būvētājiem pastāstīt, ka Baldones ielas 7 TURNHALLI 1910. gadā [turpat pirms 110 gadiem] savā savrūpmāju rajonā GESUNDHEIT uzturēšanai cēla balt-VĀCIEŠI. Vācijā ir izteikta šī kustība saglabāt, sakopt veco un vēsturisko pilsētvidi, to gaumīgi un ar cieņu sabalansējot ar moderno. Ja nemaldos tieši Hamburgas ostas rajons ar šādu piegājienu ir izpelnījies uzmanību un atdarināšanu citviet pasaulē. Varbūt, ka parakstu vācējiem, arhitektiem, sporta vēsturniekiem un slaveniem tenisistiem vajadzētu enerģiskāk uzrunāt un pārliecināt tieši pašus lidliešus, jau jau reiz tenisa kluba privatizētājiem šis kultūrvēsturiskais aspekts ir vienaldzīgs? Ko?
Gita Morris Vāgenheima
Un - šoks ir tāds, ka šim sporta klubam jau sen, vismaz pirms gadiem 30, NAV piešķirts kultūrvēsturiska pieminekļa statuss!
Līga Stepčenko
Ja tenisa korti būtu tik apmeklēti, diezvai īpašnieks izlemtu tos pārdot.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!