• Svētdiena, 2020. gada 29. novembris
  • Vārda diena: Ignats, Virgīnija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Ērču sekas. Laima slimība»

Aizliegtais paņēmiens

Par spīti tam, ka meži ir pilni ar ērcēm, izrādās, Latvijas ārsti ir atpalikuši ērču izraisītās Laima slimības atpazīšanā. Simptomi smagi, padziļinātu analīžu nav, cilvēki palīdzību meklē Polijā.
Ko secinājuši Polijas ārsti?
Un turpinājums arī operācijai «Vitamīni». Kādēļ analīzēs bija tādas atšķirības?

Komentāri (10)

Ginta Puriņa
Liels paldies raidījumam par Laima slimības tēmas pacelšanu.

Latvijā ir ļoti skumja situācija Laima slimības ārstēšanai. Esmu jau divas reizes saskārusies ar Laima slimību pārnēsājošu insektu, kā rezultātā bija skaidri Laima slimības simptomi. Šajā lietā man gan paveicās, ka slīmba uzrādījās gan analīzēs, gan arī bija Laima slimībai raksturīgais plankums. Ārstu ieteikums bija izdzert vienu mēnesi garu antibiotiku kursu un tas arī viss. Pēctam arī īpaši neskatījās, vai slimība ir izārstēta/apārstēta. Kad teicu, ka ir vairāki simptomi, kas liecina par to, ka slimība vēl ir aktīva, uztaisīja IgG un IgM analīzes un nosūtīja pie infektologa, kas pateica, ka locītavu sāpes un pārējie simptomi nav ar Laima slimību sasitīti, jo man ir paaugstināts tikai IgG rādītājs, kas nozīmē, ka esmu Laima slimību izslimojusi. Izrakstīja Xefo tabletes, kas novērš locītavu sāpes un reimatisma pazīmes un sūtīja mājās. Tas arī viss no ārstu puses. Protams, ja ārsts-infektologs tā saka, tad parasti cilvēkam rokas nolaižas un liekas, ka citu variantu nav.
Esmu jautājusi gan laboratorijā, gan ārstiem par Laima slimības analīzēm - nekad neviens nav minējis, ka būtu kādas padziļinātākas Laima slimības aktivitātes noteicošas analīzes - tikai IgG un IgM rādītāji. Biju ļoti pārsteigta dzirdot tādu informāciju raidījumā.

Tikai ar alternatīvās medicīnas palidzibu(par kuru informējošu informāciju Laima slimības ārstēšanai var atrast tikai svešvalodās) esmu tikusi galā ar lielākajām, manuprāt, Laima slimības izraisītajām problēmām.

Latvijā oficiāliem ārstiem, pie kuriem es esmu bijusi, nav nejausmas, kā ārstēt Laima slimību.
Jana Romaško
Varbūt kāds zin slimnīcas nosaukumu Polijā, kuru minēja šajā raidījumā(kur iespējams veikt šo izmeklējumu)?! :)
Gunta Madlinska
Es arī gribētu zināt adresi slimnīcai Polijā
Elina Prikule
Facebook grupa: https://www.facebook.com/groups/2873546718997 58/
Agra Turlaja
Laimas slimības
slimnieku atbalsta grupā Facebook ir reģistrējušies vairāk nekā 400 cilvēku, tāpēc Gavara kunga raidījumā paustā "labā ziņa", ka šādi gadījumi ir ļoti reti, gluži vienkārši ir nepatiesa. Realitātē šādu slimnieku, kas nav saņēmuši adekvātu ārstēšanu, ir vēl daudz vairāk, jo ne visi izmanto FB.
Ginta Puriņa
Un visticamāk lielākā daļa slimnieku nemaz nezina, ka viņiem ir Laima slimība, jo diagnosticēšana ir vēl sarežģītāka nekā ārstēšana
Normunds Jaunkalns
Izklausijās ka studijas viesi galīgi no citas planētas “tikai daži gadījumi “
Savukārt līdzīgie apvienojusies Facebook grupā

paldies grupai un tas dibinātajai jo Šī FB grupa ar saviem dalībniekiem “ārstē” un sniedz vairāk atbildes nekā mūsu ārsti !
Diemžēl!
PS laicīgi iestājoties šinī grupā nepārvērtos par dārzeni jo vietējie jau ātri uzstādīja nepareizo “psiho” diagnozi acis nepamirkšķinot
Skumji lai neteiktu ka traģiski ! Paldies par palīdzību !
Lai visiem veselība ! ☺️
Madara Lauga
Interesē pievienoties, kā sauc šo domubiedru grupu? - jo facebook meklētājā neko līdzīgu neatrodu...
Artūrs Brenčs
Mammai visi dakteri centās ieskaidrot, ka viņai Laima slimība nav, kaut gan bija visi raksturīgie simptomi. Ģimenes ārsts burtiski novilcināja slimības atklāšanu. Kad pēc pašas iniciatīvas un par pašas naudu uztaisīja analīzes, kurās bija pozitīvas, tad beidzot arī varēja sākt ārstēties...
Ginta Subbota
Paldies raidījumam par Laima slimības tēmu.
Kāpēc Aizsilnieces kundze saka, ka nevar pacientiem teikt, ka vajadzētu padziļinātas analīzes, ja ir aizdomas tomēr par Laima slimību, bet parastās analīzes to neapstiprina? To Aizsilnieces kundze uzsvēra diskusijā vairākas reizes: "Es taču nevaru teikt pacientam, ka jāveic maksas analīzes..." Lai gan raidījumā pavīdēja idejas, ka gan ārstiem, gan pacientiem nepieciešama atbilstoša komunikācija un saruna par pacienta veselības aspektiem, pati Aizsilnieces kundze tomēr tajā pašā laikā uzskata, ka pacients jāatstāj bez informācijas un vismaz izvēles iespējām, ja tas skar maksas pakalpojumus.
Neesmu pētījusi, tomēr atceros jau pirms daudziem gadiem dzirdētu informāciju, ka ASV pat ir iespējas vakcinēties pret Laima slimību.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Uzmanību - zagļi!»

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Uzmanību - zagļi!»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Palīdzība biznesam»

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Atbalsts krīzē»

Aizliegtais paņēmiens