• Ceturtdiena, 2021. gada 21. janvāris
  • Vārda diena: Agne, Agnese, Agnija
  • Rīgā migla, +1 °C, D vējš, 4,63m/s
LSM Bērnistaba

Daudz laimes, jubilār! Aktrise Ilze Rudolfa

Daudz laimes, jubilār!

Brīdi pirms dzimšanas dienas uz interviju pie Andreja Volmāra ierodas šarmantā aktrise Ilze Rudolfa, kura jau trīs gadus vairs nestrādā teātrī: «Bija sajūta, ka ir jābeidz. Ir bijis daudz fantastisku brīžu, teātri ļoti mīlu, bet, manuprāt, ir jāmāk laikā aiziet.»

Ilzes bērnība paiet Pāvilostā, kur ar vīru Ģirtu Kristovski dzīvo joprojām. Te iekopts dārzs, puķes. Taču aktrise ir Murjāņu meitene. Gan ne pēc pašas izvēles – viņas mammīte strādājusi Murjāņu sporta vidusskolā par skolotāju. Un tā nu meitai arī nācies sportot. Vieglatlētika un skriešana, agrās rīta rosmes pirms mācībām – tas redzams Ilzes jauneklīgajā solī. Paralēli sportam, Ilze jau 15 gados iestājusies Tautas kinoaktieru studijā. Pēc kinoaktieru studijas Ilze devās uz iestājeksāmeniem Konservatorijā, kur togad uzņēma Nacionālā teātra kursu. Kopš 1983. gada Ilze bija Nacionālā teātra aktrise.

Viņas talants ir smalkas psiholoģiskas lomas, spēja atklāt sievietes dziļo un sarežģīto jūtu pasauli, kā arī komēdijas un farsa žanrs. Arī intervija ir daudz jautru stāstu piepildīta un, šķiet, ka dzirksteļo. Ilze filmējusies arī kino, un viņas lielākā veiksme saistīta ar režisoru Vari Braslu, kurš, tāpat  kā Ilze, ir dziļas empātijas un smalkjūtības cilvēks un savās filmās spēlē uz cilvēku iekšējās pasaules trauslajām stīgām. Par galveno lomu V. Braslas filmā «Par mīlestību pašreiz nerunāsim» (1988) Ilze Rudolfa ieguvusi «Lielā Kristapa» balvu.

Komentāri (1)

Vita B-Bahšaješzadeha
Paldies Ilzei Rūdolfai par "Mazo raganiņu". Bija laiks, kad mans bērns tikai to vien klausījās.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!» Andris Ērglis

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Ligita Dēvica

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Jānis Šipkēvics

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Andris Ērglis

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Kārlis Būmeisters 1

Daudz laimes, jubilār!