Šis stāsts ir par dažādu radību dzīvi Dānijā – daudzveidīgām krāšņām ainavām  bagātā zemē, kur šalc mūžseni meži, savu mainīgo noskaņojumu izrāda jūra, čalo upes un debesīs spoguļojas ezeri, pēcpusdienas saulē viz plaši klajumi un pilsētas rosīgā steigā neguļ ne dienu, ne nakti. Te mājo izturīgākie, atjautīgākie un varbūt arī nekaunīgākie izdzīvotāji, kas ar dažādām apskaužami inovatīvām metodēm spējuši pielāgoties visām Dānijas dzīvotnēm. 

Iespaidīgos dzīvnieku ikdienas tuvplānus piecās sērijās organiski papildina neparasti skaista mūzika, kas vienaldzīgu neatstās nevienu. Muzikālo pavadījumu īpaši šim dokumentālo filmu ciklam ieskaņojis Dānijas Nacionālais simfoniskais orķestris un Dānijas Nacionālais sieviešu koris.

1. sērija 

“Mežs”

Tā vien šķiet, ka dzīve mežā dzīvniekiem nav no grūtākajām, tomēr mūsdienās lielākā daļa Dānijas mežu ir veidoti mākslīgi, līdz ar to tur sastopamā flora un fauna nav tik bagātīga. Tomēr arī te mājo izgudrotāji, kuri veido īpaši baisas izstādes, kā arī rūpīgas mātes un vairāki ragaiņi, atšķirīgi izmēros, bet vienoti savos nolūkos.

12+