• Trešdiena, 2021. gada 12. maijs
  • Vārda diena: Valija, Ina, Ināra, Inārs
  • Rīgā skaidrs, +24 °C, D/DA vējš, 4,81m/s
LSM Bērnistaba

Lielais jautājums. Latvijas nākotnes stratēģijas diskusija

Lielais jautājums

Vai skolās šobrīd iemāca jaunieti domāt, risināt problēmas un pielietot iegūtās zināšanas dzīvē? Latvijai tas ir svarīgi! Diskutēsim, kā mācīt bērniem matemātiku? Kā tikt galā ar disciplīnu? Īpašais diskusijas viesis no Lielbritānijas — Konrads Volframs — viens no šodienas spilgtākajiem pasaules domātājiem par to, kā mācīt matemātiku.

Komentāri (5)

Baiba Mennika
Problēmas,problēmu galā...un galvenais visi labi zin tikai ir ērtāk nedarīt..
Visatsvaidzinošākie un pozitīvākie visā raidījumā bija divi momenti- ieraugot gados jauno un acīmredzami "dzīves nenogurušo")) Cēsu skolas direktori un arī jaunieti no publikas ,kas ļoti skaisti pateica "skolotāji nevar iemācīt to ko neprot paši"))) ! Bet arī bonuss Izglītības Ministrei par apņemšanos mainīt, lai izdodas!
Daina Bērziņa
Jāiemāca loģiski domāt ! Tad viss atrisināsies!
Jānis Grunte
Latvijas izglītības sistēmā pamatā ir 2 problēmas:
1) nav naudas, lai visu kruto un moderno īstenotu (IKT, pedagogu asistenti, uzņēmēji-viesskolotāji, metodikas un pētniecības centri, individualizētā pieeja mācību procesam);
2) saturs pārāk akadēmisks, kur jāvaino ne tikai novecojusī ISEC domāšana, bet arī darba tirgus nevēlēšanās sadarboties ar skolām satura izstrādē.
Zanda Pūle
Vai var skolotājs, kurš pats nemāk risināt problēmas, analizēt, rast risinājumus utt iemācīt to darīt skolniekiem? No kurienes nāks šie skolotāji, kuri macīs to, ko prasa laikmets. Vecāki, tāpat kā skolotāji ir skolojušies vecās sistēmas ietvaros un domāju, tikai 10% ir tādi, kuri līdzinās skolotājai sižetā par disciplīnu. To redzu arī savu bērnu skolā...priekš lielākās daļas skolēni ir problēma un tikai pāris skolotājiem šie paši bērni nekādas problēmas nerada un ar disciplīnu problēmu nav, kā arī jāpiebilst, ka šajos pāris priekšmetos arī sasniegumi skolā ir samērā augsti.
Dace Feldmane
Kāpēc klasēs nav video tiešraides uz e-skolu ? Mans bērns divas nedēļas slimoja mājās, un sēdēja pie datora, būtu jauki ja viņš būtu varējis sekot līdzi kas notiek skolā interneta, tad nebūtu pēc tam problēmas ar atpalikšanu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!