Stand Up - Lotārs Zariņš, LTV sporta žurnālists

2022. gads ir pievarēts. Bijuši lielāki zaudējumi, uzvaras, arī vilšanās, kas mijušās ar pārsteigumiem. Pilna emociju buķete un notikumi, kurus pieminēsim arī nākamgad.

Olimpiskās spēles Pekinā ieskandināja jauno gadu. Latvijas hokeja izlase turnīru iesāka ar cerībām, bet noslēdza ar blāvu trešo periodu astotdaļfināla spēlē pret Dāniju, kas deva priekšpēdējo 11.vietu. Sāli brūcē piebēra Laura Dārziņa un Kaspara Daugaviņa paziņojums par karjeras noslēgšanu izlasē. Gadumijā Daugaviņš gan apliecināja, ka pastāv iespēja viņu redzēt izlases kreklā nākmgad pasaules čempionātā Rīgā. Savukārt ikgadējais izlašu saiets Latvijai noslēdzās 10. vietā. Progress hokejā nebija vērojams. 

Intervija - Jānis Matulis, hokeja eksperts

Taču Olimpiskās spēles mums nesa arī medaļas. Tiesa gan, ziemas sporta forumā otro turnīru pēc kārtas Latvijai tikai viena medaļa. Elīza Tīruma, Kristers Aparjods, Mārtiņš Bots ar Robertu Plūmi kamaniņu komandu stafetē izcīnīja bronzu. Tikmēr pēdēja cerība Martins Dukurs savās piektajās un noslēdzošajās Olimpiskajās spēlēs palika tālu aiz goda pjedestāla - septītajā vietā. 

Stand Up - Lotārs Zariņš, LTV sporta žurnālists

Skonto stadionā šogad viesojās futbola grandi. Konferences līgā grupu turnīrā RFS uzņēma tādus klubus, kā Harts, Fiorentina un Bašakšehir. Pretinieki bija pārāki praktiski visās spēlēs, bet svarīgākais bija apzināties, ka cilvēkiem futbols interesē un ar savu klātbūtni viņi to apliecināja. 

Intervija - Edmunds Novickis, futbola eksperts

Konkrētā sporta veida vizītkarte ir tā valstsvienība. Futbola izlase beidzot ar trešo piegājienu no tā saucamā pagraba – Nāciju līgas D grupas – pakāpās soli augšup. Četras uzvaras pēc kārtas raisīja optimismu un izklīdināja ap Daiņa Kazakeviča vadīto komandu sabiezējušo miglu. 

Stand Up - Lotārs Zariņš, LTV sporta žurnālists

Karsta atmosfēra Arēnā Rīga valdīja 25. augustā. Kristaps Porziņģis, Dāvis Bertāns un Latvijas basketbola izlase pie vairāk nekā 11 tūkstošu skatītāju pilnām tribīnēm samala spēcīgo Turciju ar 26 punktu pārsvaru. Tas bija spēcīgs pamatakmens ceļā uz Pasaules kausu, Latvijas izlase arī pirmo reizi nodrošināja vietu turnīrā. 

Intervija - Artūrs Šēnhofs, basketbola eksperts

Optimismu ienesa arī Aļona Ostapenko - viņai WTA rangā vietas saglabāšana starp 20 labākajām sportistēm. Gada laikā Ostapenko arī teju vai atgriezās TOP10 rangā. Dāmām labvēlīgas bija arī pludmales smiltis: Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova otro reizi izcīnīja Eiropas čempionu titulu pludmales volejbolā. Aizvadītais gads sniedzis daudz emociju, un tās sola arī nākamais.