• Trešdiena, 2021. gada 20. janvāris
  • Vārda diena: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
  • Rīgā skaidrs, -12 °C, DA vējš, 4,63m/s
LSM Bērnistaba

Province: «Sanda un Tao»

Province

Atceļot no Ķīnas uz Latviju laimi meklēt - šādi rīkojās Ma Tao, kurš deviņdesmitajos gados finansiālu problēmu dēļ bija spiests meklēt darbu ārpus savas dzimtenes. Jau no pirmajām minūtēm Rīga nepatīkami pārsteidza viesi ar pamestām ēkām, izsistiem logiem un ne tik rožainu dzīvi līdz tam neredzētajā un mītiskajā Eiropā.

Tomēr, pateicoties neatlaidībai, viņš iedzīvojās mūsu zemē un šodien ir mīlošs divu bērnu tēvs un vīrs. Tao par savu dzimteni nu jau uzskata Latviju, jo šeit pavadītais laiks pat pārsniedz dzimtajā Kīnā pavadīto. Te ir viņa ģimene, mājas un sirds. 

Komentāri (2)

Gita Morris Vāgenheima
Kāpēc neizmantojāt subtitrus, lai tie skatītāji, kuri saprot krieviski, varētu paši savām ausīm ieklausīties filmas varoņa teiktajā? Šī filma varētu interesēt arī tiem LV iedzīvotājiem, kuru dzimtā valoda nav latviešu - kāpēc lai viņiem liegtu iespēju iesaistīties Latvijas informatīvās plašsaziņas vidē? Interesanti, ka Ma Tao ieradās Latvijā 20 gadu vecumā, te ir nodzīvojis 23 gadus, ir precējies ar latvju zelteni, TAČU! latviešu sarunvalodu nav varējis apgūt! Kāpēc? Tāpēc, ka valodu apgūšanas spējas cilvēkiem apraujas ap 12 gadiem. Filmas veidotājiem vajadzēja pavaicāt, kur un kā viņš tik labi apguvis krievu valodu? Vai puikas gados, dzīvojot (relatīvi) netālu no Krievijas (Sibīrijas) robežas?... Aizkustināja Ma Tao dēls - kad mamma viņam teica "runā latviski," zēns atbildēja: "nē, es gribu, lai tētis arī saprot..."

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Province: «Irbenes Genādijs»

Province

Province: «Baļtinovas vydsškola»

Province
Anotācija

Province: «Baļtinovas vydsškola»

Province

Province: «Veču lietas»

Province