• Pirmdiena, 2021. gada 12. aprīlis
  • Vārda diena: Jūlijs, Ainis
  • Rīgā skaidrs, +12 °C, D/DA vējš, 6,69m/s
LSM Bērnistaba

Kultūršoks: «Glābšanas riņķis kultūrai»

Kultūršoks

Glābšanas riņķis krīzē dreifējošajai kultūrai - tā Valsts Kultūrkapitāla fondu šobrīd uzlūko nozares profesionāļi. Šī gada pirmajam VKKF projektu konkursam iesniegts rekordliels projektu skaits, bet prasītais finansējuma apjoms pat divas reizes pārsniedz visu projektiem paredzēto gada budžetu. 

Komentāri (1)

Anna Sile
Atsaucu daļu no tā, ko teicu LTV raidījumā “Kultūršoks”(26.02.2021.). Ļoti atvainojos tiem, kurus tas aizskāra vai šķita apmelojoši. Raidījumā no 6 min 35 s minu, ka Rīgas dome nav izsludinājusi Kultūras projektu konkursu un “..vēl dažādus citus konkursus, kas iepriekš bijuši”. Patiesībā vēlējos teikt: ”Rīgas domē nav izsludināts Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkurss dažādiem svētku pasākumiem 2021. gada pirmajai pusei”. Šie izteikumi diemžēl bija neprecīzi. Tas saprotams, jo pati tālāk turpinu domu, ka Kultūras projektu konkursam samazināts finansējums, tāpat kā Rīgas festivālu mērķprogrammai. Diemžēl šo tekstu atsaukt nevaru.
Vakar vakarā sociālajos tīklos ieraudzīju jaunu RD deputāta Dāvja Stalta ierakstu: “480,000 eiro! Vasaras kultūras pasākumu programmai esam atraduši finansējumu, pārdalot lielo pasākumu finansējumu par labu daudz maziem un kvalitatīviem notikumiem, kuriem taps rīkots atsevišķs projektu konkurss”.
Priecājos! Un turu īkšķus, lai viss izdodas! Daudzas nevalstiskās organizācijas, ieskaitot manis pārstāvēto, to ļoti novērtē.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!