Visai “Lielā Kristapa” ceremonijas norisei varēs sekot ekskluzīvi tikai portālā LSM jau no plkst. 19.00, kad ceremonijas pirmajā daļā tiks noskaidrota labākā debijas filma, labākais dokumentālās filmas operators un režisors, labākais animācijas filmas mākslinieks un režisors, labākais skaņu režisors un montāžas režisors, labākā īsmetrāžas dokumentālā un spēlfilma un labākā studentu filma.

Savukārt LTV1 tiešraidei pieslēgsies plkst. 21.05 īsi pirms uzvarētāju paziņošanas kategorijās, kas ik gadu raisa vislielāko intrigu – labākā spēlfilma, izcilākais aktierdarbs un citām.

Kopā skaitot gan spēlfilmas, gan dokumentālās un daudzsēriju filmas, kā arī animācijas, šogad jaunu kino darbu bijis īpaši daudz. “Lielais Kristaps” saņēmis 83 pieteikumus, kas liecina par Latvijas kino daudzveidību – no vēsturiska žanra līdz komēdijai un trillerim. Līdzīgi kā katru gadu, vispirms tās vērtēja Nacionālās kino balvas atlases komisija, bet pēc tam par izvirzītajiem nominantiem sprieda fināla žūrija: animācijas filmu režisors un mākslinieks Edmunds Jansons, režisors un Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas vadītājs Jānis Putniņš, kino žurnāliste un filmu programmu kuratore Kristīne Simsone, režisore Ilze Burkovska-Jakobsena, aktrise Laila Robiņa. “Lielo Kristapu” par mūža ieguldījumu saņems kino dramaturgs Alvis Lapiņš.