• Piektdiena, 2020. gada 7. augusts
  • Vārda diena: Madars, Alfrēds, Fredis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Tieša runa: «Kādu ceļu tīklu varam atļauties?»

Tieša runa

Ceļiniekiem, tāpat kā visām nozarēm, naudas trūkst. Idejas, kur to ņemt ir dažādas. Kā tās salāgot ar reālo valsts budžetu – diskutēsim!

Dalībnieki:

Uldis Augulis

satiksmes ministrs (ZZS)

Ints Dālderis

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sekretārs («Vienotība»)

Andris Bērziņš

biedrības «Latvijas ceļu būvētājs» valdes priekšsēdētājs

Jānis Turlajs

ekonomģeogrāfs, karšu izdevniecības «Jāņa sēta» galvenais redaktors

Oskars Irbītis

satiksmes drošības eksperts

Aino Salmiņš

Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks tehnisko problēmu jautājumos

 

Komentāri (1)

JĀNIS KALNIŅŠ
Satiksmes drošības ekspertam nebija ko teikt. Žēl! Mēs jau tikai meklējam miljonus, ja miljoni nav tad nekas nevar notikt. Ceļu drošībā ietilpst ne tikai ceļa segums, bet arī to, kā ceļš tiek aprīkots. Salīdzinot ar kaimiņu apgūtājām naudām ceļu ekipējums pēc projekta realizācijas ir pavisam citā drosības līmenī. Līnijas,drebelīgās līnijas, ceļu stabiņi, kreiso pagriezienu joslas ar stabiņiem, drošās saliņas un tt. Eiropas finansējums kurš ir tāds pats kāds ir pie mums!!!
Manprāt vajadzētu ekipēt visus ceļus vienā standartā, lai braucot krēslas un nakts stundās vadītājs justos droši. Mūsu praksē ir posmi kas ir aprīkoti ar atstarojušajiem stabiņiem un tad pēkšņi priekšā ir nepāredzams ceļš bez marķejuma. Vai tā nav drošība? Tagad kāds gudrinieks ir uzrakstījis projektu, kas liek nomainīt apdzīvotas vietas nosaukumus pret jaunām standarta zīmem ar vietas nosaukumu un pilsētas simboliku! Tas taču izmaksās droši vien vairākus miljonus! Droši vien argumentēs, ka tas ir eiropas standartam nepieciešams, bet man kā šoferim galvenais ir eiropas drošībai atbilstoši ekipēts ceļš. Tas ir pierādījums, ka mums nav saimnieka, kas racionāli izmanto ceļiem atvēleto naudu.
Man lūgums raidījuma vadītājam uzzināt, cik izmaksāja vislatvijas zīmju nomaiņa apdzīvoto vietu nosaukumiem? Tas pie mūsu naudas trūkuma nozarei nebija absolūti nepieciešams.
Paldies!
Paldies par aktuālo raidījumu!

Ar cieņu, Jānis Kalniņš

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!