Piektdien, 25. oktobrī, pulksten 12.30 sabiedrisko mediju ziņu portāls www.lsm.lv tiešraidē no Latvijas Universitātes (LU) pārraidīs Satversmes preambulas projektam veltīto konferenci „Latvijas valsts pamatu atspoguļojums izvērstā Satversmes preambulā – ideja un iespējamais saturs", kas tiek rīkota, lai sabiedrībā veicinātu diskusiju par Satversmes preambulas nepieciešamību un tās saturu.

Saeimas Preses dienests ziņo, ka konferenci atklās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un LU mācību prorektors Andris Kangro. Par preambulas priekšlikumu uzrunāt klātesošos aicināti Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību komisijas priekšsēdētājas Egils Levits, kā arī Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne.

Baltijas valstu pieredzē aicināti dalīties Mīkola Romera Universitātes Juridiskās fakultātes Konstitucionālo un administratīvo tiesību direktore Milda Vaiņute (Milda Vainiutė) no Lietuvas un Igaunijas parlamenta Konstitucionālās komisijas priekšsēdētājs Raits Maruste (Rait Maruste).

Savukārt preambulas priekšlikuma izvērtējumu aicināti sniegt akadēmiķis Jānis Stradiņš, LU Juridiskās fakultātes lektors un Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš, LU lektors un Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību komisijas loceklis Lauris Liepa, Biznesa augstskolas Turība profesors Aivars Endziņš un rakstniece Māra Zālīte. Plānots, ka klātesošos uzrunās arī LU Sociālo zinātņu fakultātes docents Ivars Ījabs, Latvijas PSR Augstākās padomes deputāte, 4.maija Deklarācijas kluba biedre Velta Čebotarenoka, LU Vēstures institūta direktors Guntis Zemītis, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, profesore Maija Kūle, LU asociētais profesors Valdis Muktupāvels, kā arī Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Konferences noslēgumā paredzēts uzklausīt Saeimas frakciju pārstāvju viedokļus par Satversmes preambulas projektu.

Satversmes preambulas projektam veltīto konferenci rīko Saeimas Juridiskā komisija sadarbībā ar Latvijas Universitāti.

Kā vēstījām, sabiedrisko mediju portāls www.lsm.lv plāno piedāvāt arvien vairāk sabiedrībā nozīmīgu un rezonējošu notikumu tiešraides, kas interesētu plašu skatītāju loku dažādās jomās.

Lsm.lv ir Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) vienotais ziņu portāls, ko veido abu uzņēmumu darbinieki. Portālā atspoguļots abu sabiedrisko raidsabiedrību informatīvi analītisks saturs, piedāvājot ne vien ziņas, bet arī LR, LTV un interneta platformas komandas veidotas analītiskās žurnālistikas publikācijas, kā arī sadaļu «Ārpus ētera», kur publicēts uzņēmumu darbinieku vai piesaistītu autoru radīts saturs. Lsm.lv sācis darboties 2013. gada 3.februārī.