Septembra vidū Latvijā viesojās Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmējs Muhameda Ali Alabara, kurš ir ieinteresēts investēt Latvijas nacionālā stadiona būvniecībā. Pārrunas ar Latvijas futbola federācijas pārstāvjiem un amatpersonām aizritējušas pozitīvi, turklāt pēc mēneša jābūt izstrādātai stadiona koncepcijai.

Tieši pirms gada, līdz ar UEFA prezidenta Aleksandera Čeferina viesošanos Latvijā, tika aktualizēts jautājums par nacionālā futbola stadiona būvniecību Rīgā. Ideja par stadionu tālāk par ieceri pagaidām nav tikusi, bet šomēnes projekts aktualizēts ar potenciālā investora Muhameda Ali Alabara ierašanos Latvijā. Uzņēmēja kopējā bagātība tiek lēsta ap 8,5 miljradiem ASV dolāru.

Intervija - Arturs Gaidels, Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs

Potenciālais investors ir viena no liekākā Apvienoto Arābu Emirātu nekustamā īpašuma "Emaar Properties" dibinātājs, kas veidojuši vairākus ikoniskus projektus, to skaitā pasaules augstāko celtni Burj Khalifa. Viens no investīciju objektiem varētu būt Latvija, federācijai mēneša laikā jāizstrādā stadiona koncepcija un tad atkal abas puses sēdīsies pie sarunu galda.

Intervija - Arturs Gaidels, Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs

Federācijā arī lēš, ka Rīgas pašvaldība atbalstu sniegs ar teritorijas piešķiršanu un Lucavsala vēl joprojām ir prioritāra lokācija, kur iecerēts būvēt stadionu.