• Ceturtdiena, 2020. gada 24. septembris
  • Vārda diena: Agris, Agrita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Adreses: «Kad necils top par ekskluzīvu, bet ekskluzīvs – par necilu»

Adreses

LTV1 raidījums Adreses 26. oktobra sērijā pētīs, cik relatīvs pilsētās un arhitektūrā var būt jēdziens «ekskluzīvs». Īpaši vērtīgi, ekskluzīvi zemes gabali un namīpašumi, neapšaubāmi, ir būtiska daļa no pilsētas vaibstiem. Taču - vai visiem ir ekskluzīvs pielietojums? Vai par ekskluzīvu var padarīt arī necilu vietu? 

Divas salīdzināmās adreses – kāda pagalma būve Rīgas centra nomales ieliņā un kāds īpaši liels un vērtīgs zemesgabals Ķīšezera krastā pie Mežaparka. Artilērijas iela un Ezermalas iela. Artilērijas ielā pirmskara mājas pagalmā bijušais zirgu stallis nupat pārbūvēts par smalku dzīvokļu māju. Savukārt Ezermalas ielā, tieši ezera krastā, bijusī padomju armijas aviācijas skolas teritorija izskatās visai bēdīgi. Cik saprātīgs ir šāds biznesa modelis - pārdot dārgus dzīvokļus necilā vietā? Kādas ir Ezermalas ielas zemesgabala nākotnes izredzes?

Adrešu autora Mārtiņa Ķibilda ceļabiedrs šai sērijā – žurnāliste un izdevēja Agnese Kleina, kura šobrīd izdod žurnālgrāmatu «Benji Knewman» un rūpējas par miljonāra Jāņa Zuzāna privātā mākslas muzeja Zuzeum publisko tēlu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Adreses: «Latviska gaume arhitektūrā» 2

Adreses

«Adreses» 2

Adreses
Anotācija

Adreses: «Latviska gaume arhitektūrā»

Adreses