• Otrdiena, 2020. gada 18. februāris
  • Vārda diena: Kintija, Kora
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 752mm Hg, 77%
LSM Bērnistaba

Ielas garumā. Priedaine. Lielais prospekts un citas ielas.

Ielas garumā

 

Priedaine ir senākā apdzīvotā vieta Jūrmalā, jo arheologi pie Vārnukroga un Priedaines mežā atraduši akmens laikmeta apmetnes liecības. Atpūtnieki lielākoties neizkāpj vietējā stacijā, jo jūra taču ir tur – aiz Lielupes, tādēļ daudzi varbūt būs pārsteigti, ka Priedainē atrodas vasarnīcu ciemats un dzīvo solīda publika

 

Klusums, miers, sausais un veselīgais  gaiss jau 19. gadsimta beigās pievilināja pirmos vasarniekus, bet 1935. gadā tur pastāvīgi dzīvoja 93 cilvēki un atradās divas sanatorijas plaušu slimniekiem. Puse iedzīvotāju bija latvieši, bet trešdaļa vācieši, kuriem pirms kara nācās atstāt Latviju. Mājas palika tukšas, daļu no tām juku laikos nodedzināja, bet četrdesmito gadu beigās ievērojami pieauga iedzīvotāju skaits un privātajās ēkās izmitināja dzelzceļniekus un kūdras fabrikas strādniekus. Vēlāk viņiem uzcēla tipveida barakas un ķieģeļu namus. Priedaine piedzīvojusi visai skarbus laikus, bet skaistās privātmājas pamazām atplaukst. Klusais ciematiņš sāk jaunu dzīves posmu.

Komentāri (1)

Eduards Vasiļevskis
...,, Priedaine piedzīvojusi visai skarbus laikus, bet skaistās privātmājas pamazām atplaukst. Klusais ciematiņš sāk jaunu dzīves posmu. "..... Atplaukums ir redzams vienīgi īpašnieku īpašumos un katra indivīda spējās, bet kas atkarīgs no Jūrmalas domes- ciemata infrastruktūras izveidošanā (kanalizācija, ūdensvads) ielu seguma, braucamās daļas pienācīgā uzturēšanā, tad šeit esam pēdējie vai vispār aizmirsti, kā jau nomale.Toties andelēšanās ar dabas teritorijām, veseliem meža masīviem esam vienmēr un patstāvīgā redzes lokā. Kamēr Jūrmalas deguns (centrs) cauru gadu tiek cītīgi,,pūderēts", tikmēr lejas galam, Priedaines ciematam, 20. gadu garumā, atlec vienīgi uz Ziemas svētkiem- jūrmalas pašvaldības iekarinātas bērzā, sešas neona puņķu lāstekas.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Ielas garumā

Ielas garumā
Anotācija

Ielas garumā. Jūrmala. Kūrorts bez sanatorijām

Ielas garumā
Anotācija

Ielas garumā. Lāčplēša Kara ordeņa stāsti

Ielas garumā

Ielas garumā. Grīvas mikrorajons

Ielas garumā
Anotācija

ielas garumā. Grīvas mikrorajons

Ielas garumā