• Pirmdiena, 2020. gada 24. februāris
  • Vārda diena: Diāna, Dina, Dins
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 748mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» piedāvā Rīgas Krievu teātra izrādi «Tango ar Stroku»

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu cikls «Teātris.zip» 26. oktobrī pārceļas uz LTV7, piedāvājot noskatīties Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādi «Tango ar Stroku». Pirms izrādes raidījuma studijā viesosies komponists Raimonds Pauls.

Rīgas Krievu teātra izrāde Igora Koņajeva režijā ir īsts šī teātra hīts, kurš joprojām ir teātra repertuārā. Krievu valodā dramaturgs Aleksejs Ščerbaks nosaukumā ir iepinis vārdu spēli, un tā saucas «Танго между строк» jeb «Tango starp rindiņām». Nosaukums uzsver, ka šī nav vis biogrāfiska izrāde par slaveno tango komponistu Oskaru Stroku, bet gan muzikāls uzvedums, kurā valda tango. Izrādē ir gandrīz 20 vokāli horeogrāfisku numuru, kurus izpilda gan profesionāli dejotāji, gan iemīļoti Krievu teātra aktieri, piemēram, Veronika Plotņikova (viņa spēlē Stroka sievu), gan vietējais krievu šansonu dziedātājs Jevgēņijs Šurs un viesaktieris Rihards Lepers. Oskara Stroka lomā – Jakovs Rafalsons

Dzīve par tango karali dēvētajam Oskaram Strokam bijusi raiba: bieži un karsti iemīlējies, šajās noskaņās sacerēdams dziesmas par salauztu sirdi. Enerģiju viņš ieguldījis dažkārt avantūriskā uzņēmējdarbībā, turklāt uzņēmumu nosaukumi runājuši paši par sevi (ekskluzīva kafejnīca «Barberīna», nošu izdevniecība «Kazanova»). Viņa lielā kaislība bijusi kino, un darbs kā pianistam tapierim nodrošinājis ne tikai naudu kabatā, bet arī sacerēšanas talanta un spēles meistarības attīstību. 

NB! Lai gan tango karaļa atdzimšana sākas 70. gados, pārskanot visu Padomju Savienību, īstu triumfu viņš pats tomēr nepiedzīvoja, jo 1975. gada vasarā pēkšņi devās mūžībā. Stāsta, ka viņa bērēs vijoli spēlējis pats Gidons Krēmers, kuram ir tieša saistība ar 2001. gadā tapušo darbu «Astors Pjacolla, Oskars Stroks un es» (saukts arī «Buena Riga») vijolei un stīgu orķestrim, ko pēc pasaulslavenā vijolnieka lūguma sacerējis Georgs Pelēcis.

Pirms izrādes pie raidījuma «Teātris.zip» sarunu galda Ojārs Rubenis ir uzaicinājis komponistu Raimondu Paulu, kurš savulaik ir piedalījies šī vakara izrādes varonim Oskaram Strokam veltītā koncertā un sacerējis viņam par godu dziesmu.

Abu likteņos vērojamas paralēles – abi sacerējuši teju folklorizējušās dziesmas, abi bijuši krogus muzikanti un kino pianisti, par abiem uzņemtas filmas ar nosaukumu «Tapieris».
 

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!