• Ceturtdiena, 2020. gada 1. oktobris
  • Vārda diena: Lāsma, Zanda, Zandis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Ielas garumā. Vaivari. No Vakara ielas līdz Dzegužu ielai

Ielas garumā

Jūrmalā atrodas kāds ielu puduris, kura sākotnējā adrese bija Kaugurciema «Viņķi». Vairumu māju tur sāka celt kā vasarnīcas pagājušā gadsimta 50. gados Viņķu purvam atkarotā pļavā. Tiesa, pirms tam pļavā bijis iekopts Slokas muižas rožu dārzs, un dārznieka māja arī ir pati vecākā māja šajā apkārtnē, kur atrodas Alkšņu, Krūkļu, Miltenāju, Dzegužu un Vakara ielas. 

Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka ciema vietā cara laikā esot atradusies konservu fabrika un tieši tur sākuši ražot slavenās šprotes eļļā.  1. pasaules kara laikā  turpat kāpās aiz māju pudura atradušās krievu un vācu karaspēka pozīcijas, bet brīvības cīņu laikā nostiprinājušies kapteiņa Zolta vīri. Lai cik dīvaini nebūtu, cīņas šajā apkārtnē turpinās vēl šodien, jo jūrmalniekiem nākas aizstāvēt skaisto kāpu mežu no izciršanas un daudzstāvu apbūves izveides. 

Komentāri (1)

Ēriks Kuļikovskis
Paldies par ļoti saturīgo vēstures ainiņu atainošanu! Ļoti gaidu kādu "Ielas garumā" raidījumu par Braņķciemu ( Frankendorf ciems no 1520 gada...), Itkā bijusi arī Braņķu muiža...Līkumciemu, Pavasarmuižu, Bāžciemu ( ir interesanti materiāli par Slocenes Dzirnavām...). Ir ļieli notikumi te notikuši , sākot ar šeniem laikiem, Kurzemes hercoga laikiem, Napoleona armijas iebrukuma un kaujām, pirmā pasaules kara vairāku gadu cīņām, kur Strēlnieki bāzējās Frankendorfā ( Braņķciemā). Bija pirmās Latviešu strēlnieku kaujas ar kritušajiem. Ja vēsturnieki pieslēgtos, iznāktu varens raidījums! Arī man materiāli jau ir, un tiek joprojām vākti. Ļoti žēl, ka Braņķciemu Jūrmalas iedzīvotāji vispār nevar atrast...jo nevienas norādes uz to nav! Ir tikai ciema vārdā nosaukta iela.... Būtu labi, ja vismaz uz 2020 gadu tāds raidījums tomēr taptu, jo tad mēs svinēsim 500 gadus frankendorf ciemam ( Braņķciemam...kas ir tā nosaukts jau vēlāk no Braņķu muižas nosaukuma). Paldies par Lavijas vēstures l

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Ielas garumā. Jūrmala. Kaugurciems

Ielas garumā

Guļamrajonu paradokss Kauguros

Ielas garumā
Anotācija

Ielas garumā. Jūrmala. Kaugurciems

Ielas garumā