• Ceturtdiena, 2021. gada 21. janvāris
  • Vārda diena: Agne, Agnese, Agnija
  • Rīgā viegls lietus, -4 °C, D/DA vējš, 3,60m/s
LSM Bērnistaba

JAUNUMS! Dokumentālu filmu cikls. «Ceļojums gardēžiem». Venēcija

Dokumentālās filmas

Ceļojot uz pilsētām, kur iepriekš nav būts, ikviens vēlas nobaudīt izcilākos ēdienus, ko šīs pilsētas var piedāvāt. Tūristiem paredzētas ātrās ēstuves un pārspīlēti smalki restorāni atrodami uz katra stūra, bet īpašās vietas – viesmīlīgas tavernas, restorāni un kafejnīcas bieži vien atrodas tālu no tūristu iemītajām taciņām. Kā sameklēt īstās pērles?

Restorānu biznesa zvaigzne Freds Siriekss savā nozarē strādā jau 30 gadus, bet pat viņam bieži vien sagādā grūtības labāko ēšanas vietu atrašana. Tāpēc šajā dokumentālo filmu ciklā viņš dodas uz četrām Eiropas pilsētām izcilāko kulinārijas dārgakmeņu meklējumos, aicinot palīgā četrus Lielbritānijas atzītākos šefpavārus un restorānu īpašniekus, kuri parādīs savas iecienītākās maltīšu vietas. Kopā viņi apmeklēs dažas aizraujošākās ēdināšanas vietas pasaulē, kur ne tikai baudīs izsmalcinātus ēdienus, bet arī atklās veiksmīga restorānu biznesa stūrakmeņus – kāda ir labāko un svaigāko produktu izcelsme un to ceļš no jūras un laukiem līdz galdam; kā tiek pagatavots izcils ēdiens par optimālu cenu; un kā likt katram viesim justies gaidītam un īpašam.

Venēcija, Edinburga, Parīze un Sansevastjana – pasaules līmeņa ēdināšana, neaizmirstama pieredze un cilvēki, kas dažādos veidos ēdināšanu un apkalpošanu attīstījuši līdz pilnībai.

Venēcija

Šajā sērijā Freds dodas uz grezno Venēciju. Viņa ceļabiedre ir Lielbritānijas itāļu virtuves karaliene Andžela Hārtneta. «Michelin» zvaigznēm godalgotās šefpavāres un restorāna īpašnieces lolojums, «Murano» restorāns Londonā, nodēvēts par godu vienai no Venēcijas salām. Venēcijā lielākā daļa ēstuvju paredzētas tūristiem, un tur porcija spageti ar omāru maksā 120 eiro. Taču Andžela zina trīs vietas, kas ir ļoti atšķirīgas cita no citas, bet tās vieno izcils ēdiens un lieliska apkalpošana. Abi restorānu profesionāļi atrotīs piedurknes, lai paši izmēģinātu, ko nozīmē 15 kilogramus smaga paplāte un puskilometrs no restorāna līdz… tā virtuvei!

Lielbritānija, 2019

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Dokumentāla filma «Mēs?». Ceturtā filma «Siena»

Dokumentālās filmas

Virtuvē pie kaimiņiem 10. Dokumentālu filmu cikls

Dokumentālās filmas