• Piektdiena, 2021. gada 5. marts
  • Vārda diena: Aurora, Austra
  • Rīgā mākoņains, -2 °C, Z/ZR vējš, 5,14m/s
LSM Bērnistaba

Dokumentāla filma. «Bermudu trijstūra noslēpumi». Pirmā daļa

Filmas LTV7

Bermudu salas ir brīnišķīga paradīze Atlantijas okeāna tirkīza krāsas ūdeņos. Miniatūrajā teritorijā sastopami dažādi dārgumi – koraļļu rifi, rozā smiltis, zaigojošs ūdens un... Bermudu trijstūris. Šajā rajonā ar visai sliktu reputāciju bez redzama iemesla ir pazuduši simtiem kuģu un lidmašīnu, dzīvību zaudējuši daudzi cilvēki. Filmas trīs sērijās centīsimies analizēt faktus un atklāt patiesību par trijstūra noslēpumiem, izmantojot pašus jaunākos zinātnieku atklājumus.

Par Bermudu trijstūra anomālijām pirmais sāka runāt Kristofors Kolumbs jau 15. gadsimtā, bet tikai 20. gadsimta divdesmitajos gados dīvaino notikumu izpētei pievērsās visā pasaulē.

Pirmajā sērijā apkopoti savādi notikumi, kas saistīti ar peldošajiem transportlīdzekļiem.

Viena no Bermudu trijstūra lielākajām mīklām, kas joprojām nav atrisināta, saistās ar ASV sauskravas kuģi «Ciklops». 1918. gadā okeāna dzelme to «aprija» kopā ar vairāk nekā 300 apkalpes locekļiem, kaut arī varenā kuģa izmērs atbilda guļus noliktam debesskrāpim. Kas varēja atgadīties tādam milzim?

Turpretim laimīgas beigas ir ne mazāk neticamam stāstam par jaunu vīrieti, kurš ar kuteri devās okeānā vienas dienas zvejā un tika laimīgi izglābts tikai sešpadsmitajā dienā. Izvārdzis bez ēdiena un ūdens, bez degvielas un ar sūci kuterī. Un bez cerībām izkļūt no mistiskā trijstūra.

Pirmajā sērijā tiek stāstīts arī par zinātnieku pētījumiem, kas ļauj izprast dažādu viļņu ietekmi uz kuģiem. Sauthemptonas universitātē iekārtota pat speciāla cisterna, kurā ir 200 miljoni litru ūdens! Tā ļauj pētīt gan sānu viļņus, gan vienu no Bermudu trijstūra lielākajiem noslēpumiem – «klejojošos viļņus».

Secrets of the Bermuda Triangle, Lielbritānija, 2018.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Drāma. «Maģiskās naktis»

Filmas LTV7
Anotācija

Dokumentālu filmu cikls. «Garšu mednieki 2» 5. sērija

Filmas LTV7
Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Drāma. «Meitene»

Filmas LTV7