27.februārī «Teātris.zip» izlaužas no tradicionālo teātru loka un ielūkojas mūzikas namā «Daile». Tajā tapis ļoti īpašs stāsts «Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi».

Mums katram jau no skolas laika ir savs priekšstats par Eduardu Veidenbaumu, bet tikai retais zina, ka arī viņa vecākais brālis Kārlis rakstīja dzeju. No viņa rakstītā ir saglabājies pavisam maz  – daži dzejoļi un piezīmes. Aktieris Vilis Daudziņš ar milzu mīlestību un rūpību šīs un citas liecības savācis teatrālā inscenējumā, kurā pats spēlē Kārli - apdāvinātu cilvēku, kura nozīme nav pietiekami novērtēta ne vien viņa paša literārā devuma dēļ. Bez viņa mēs nezinātu Eduardu Veidenbaumu, kura izglītošanai un daiļradei viņš ziedojās. Eduarda Veidenbauma lomā – Mārtiņš Meiers.

Šis ir poētisks stāsts par diviem talantīgiem jauniem cilvēkiem, par zemi, kurā viņi piedzima, par dzeju, kuru viņi rakstīja, par valdniekiem, kas pār viņiem valdīja un par laiku, kas beigās visu saliek pa vietām.

Kritiķe Mārīte Gulbe («KDi»): «Izrādes muzikālā daļa ir tas laiks un telpa, kas Kārli un Eduardu vieno virs darba, pienākumiem un slimībām. Garīgā, dvēseles dzīve. Uz īsu brīdi tā paceļ virs sadzīves. Rada kopību. Ne tikai maize un nauda, arī cita realitāte ir tikpat svarīga. Kopā ar Jēkabu Nīmani noausts vienkāršs, bet azartiski priecīgs skaņu tīkls. Eduarda stabulīte uzrunā, Kārļa sitamais instruments atsaucas. Bijušās domstarpības vai nesaprašanās šajā saspēlē izlīdzinās. Viņi runā savā īpašajā Kalāču valodā. Viņu sabiedrībā pavadīt vakaru ir labi.»

Pirms izrādes ar Ojāru Rubeni sarunājas šī stāsta autors, iniciators, režisors, aktieris Vilis Daudziņš. Viņiem pievienosies kāds labi zināms autors, kam top grāmata par Veidenbaumu.

Izrādes veidotāji

Autors - Vilis Daudziņš

Komponists - Jēkabs Nīmanis

Skaņu režisors - Edgars Gražulis

Mākslinieks - Ivo Grundulis

Producente - Mūzikas nama «Daile» direktore Anda Zadovska

Iestudējumā piedalās Vilis Daudziņš, Mārtiņš Meiers, Jēkabs Nīmanis.

«Teātris.zip» un LSM.lv piedāvā spēli «Teātra guru akadēmija», kurā aicināti piedalīties visi tie, kas kaut reizi spēruši kāju teātrī, uzskata sevi par teātra faniem vai entuziastiem. Jautājumi gan par izrādi, gan «Teātra.zip» raidījumu ierakstiem, aktieriem, režisoriem un kritiķu terminiem.

Raidījumu ciklu atbalsta