• Ceturtdiena, 2019. gada 21. novembris
  • Vārda diena: Andis, Zeltīte
  • Rīgā +4.4°C, DA vējš 4.5m/s, 772mm Hg, 76%
LSM Bērnistaba

100g kultūras. Diskusija. Vai vajadzīgs mūzikls par Herbertu Cukuru?

Diskusija. 100g kultūras

Komentāri (6)

Gita Morris Vāgenheima
Visvairāk samulsināja vēsturnieka remdenā attieksme pret Cukura gaitām laikā no 1940. gada 17. jūnija līdz 1941. gada 22. jūnijam. Liekas, ka viņam kā aviatoram pavērās daudz plašāki apvāršņi PSRS nekā Latvijā vai LPSR, ne? Otrkārt - kādā sakarībā Cukurs bija nonācis cietumā, no kura viņu ārā pestīja Arājs? Vai Cukurs ar savām aviatora dotībām un pieredzi nevarēja būt tikpat interesants Vācijai cik interesants viņš bija PSRS? - Vai šos apstākļus kāds vispār ir pētījis? -- Mūzikli par Vili Lāci, Kārli Ulmani, Zigfrīdu Meierovicu, par Herbertu Cukuru? - Domāju, ka Latvijas valsts relatīvi īsajā vēsturē vispirms prasītos nopietnas šo personību biogrāfijas. Lai neiznāk tā, kā Manfeldei, kura sakās nemaz nezinājusi, kas tas Cukurs vispār tāds ir un tāpēc pie sevis acīmredzot nodomājusi - kāds dēkainis laikam, nu tāds kā Bonds. Džeimss Bonds...
Juris Vaters
abu teicēju ētiski morālā platforma līgojās, nebija skaidras nostājas,neveikli balansēja starp atšķirīgu viesu viedokliem un dzina lētus jokus dekoratīvais sienas noformējums ar Rumbulas meža slaktiņu vietas bija amorals un riebigs piemērs, kad no cilvēku nāves var taisīt kumēdiņus.Streips bija nopietns un skaidrs sava nostājā.Paldies viņam par to, tomēr the show must go- viss jasaukts vienā putrā- Stalins un Hitlers, Vilis Lacis un Cukurs----raidījuma veidotājiem ,šķiet, uz mirkli iestājās sirdsapzinas apsīkums.Normāla vide šovu varētu izrādīt veco SS- siešu klubā
Ainars Grinbergs
Mūzikls? Herberts Cukurs bija ļoti tehnisks cilvēks. Daudz pieredzējis. Viņa dzīve bija piedzīvojumiem bagāta un interesanta. Es drīzāk uztaisītu mākslas filmu par viņu. Vinš tomēr ir daļa no Latvijas vēstures un ne tā sliktākā, kaut arī dažiem tas nepatīk. Vinš ir pionieris Latvijas aviācijai.
Andrew Ezergailis
Ja manam novadniekam, neretitim, ir patiesība pa Streipu, viņš smagi kļudās par žīdu aktivitāti 1941;g; Katrā aizvedēju mašīnā bija pa vienam sarkanarmietim, bet mūsu novadā ebreji nebija norīkoti tam uzdevumam. ezergailis
Skaisle Jatalniece
holokausts bija masveida slepkavība. Tika nogalināti mūsu līdzpilsoņi.
Domāju,ka šis nav tas gadījums,kad lai par to risinātu diksusijas - ir jāveido mūzikls. Kaut kādā mērā es to jau tagad uzskatu par holokaustā bojāgājušo piemiņas aptraipīšanu.
Jāļauj runāt vēstures mūzai.

Neretietis
Streips šajā diskusijā parāda sevi kā kārtīgu padomju laiku "pareizā" viedokļa paudēju. Sak, sabiedriskā doma uzskata, ir simtiem pierādījumu u.t.t ,kaut nav ne izzināta šī sabiedriskā doma, ne pierādījumi ir.
Izrādās, Streips ir pagļēvs ASV-Izraēlas ebreju viedokļu rupors, kas gatavs atkārtot jebkurus nepierādītus apgalvojumus, kas visdrīzāk ir meli.
Tas taču būtu traki, ja LATVIJAS prokuratūra konstatētu- ebreju slepkavas D-Amerikā zvēriski nogalinājuši nepatiesi apvainoto. Varbūt prokuratūrai nav drosmes attaisnot Cukuru, jo baidās, no ASV-Izraēlas attieksmes ,atklājoties patiesībai?
Vēsture nav melna vai balta.
Vēsturnieki jau konstatējuši, ka padomju 1941.gada represijās visaktīvākā Latvijas tautība bija žīdi. Proporcionāli viņu skaitam pret kopējo valsts iedzīvotāju skaitu. Žēl, bet tāda bija vēsturiskā patiesība, kaut nav šai tautībai glaimojoša.
Tādiem streipiem svarīga nav vēsturiskā patiesība, bet turēšanās pie "partejiskās līnijas".

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Diskusija. 100g kultūras. Kādi ir LGBT Eiropraida mērķi un ietekme uz sabiedrību? 42

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«Diskusija. 100g kultūras». Kādi ir LGBT Eiropraida mērķi un ietekme uz sabiedrību? 3

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«Diskusija. 100g kultūras». Vai jaunie satiksmes noteikumi mazinās kašķus uz ceļa? 1

Diskusija. 100g kultūras

Diskusija. 100g kultūras. Kāpēc Latvijas sabiedrība noraida bēgļus? 1

Diskusija. 100g kultūras