• Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
  • Vārda diena: Jānis
  • Rīgā apmācies, +20 °C, DR vējš, 2m/s
LSM Bērnistaba

Personība. 100 g kultūras. Aktrise Dace Bonāte

Personība. 100g kultūras

Starptautiskajā Teātra dienā – Nacionālā teātra aktrises Daces Bonātes portretējums. Aktrises ampluā ir plašs un jaudīgs – viņa spēj būt vienlīdz pārliecinoša Anglijas karalienes kostīmiņā un Billes nobrukušajās zeķēs. Taču dzīvē Dace ir kautrīga un priekšplānā neraujas. Krietnu brīdi pārdomā, līdz piekrīt ļauties raidījumam, jo – «..vai tad nu par mani vajag»?

Dace Bonāte nemaz neslēpj mulsumu bērnības zemē Skrīveros, pēc trīsdesmit gadu pauzes verot  A.Upīša vidusskolas durvis. Un tikai pamazām, kā garāmejot, atklāj pašas interesantākās nianses, kas smalki un neuzkrītoši ļauj „nolasīt” Daces būtību šodien.

Kāpēc viņa aizvien ar lepnumu sevi dēvē par „institūta bērnu” – vienu no tiem, kam vecāki strādājuši Skrīveru Zemkopības institūtā, tolaik sakoptā un skaistā vidē, ap kuru pulcējusies lauku inteliģence? Kāpēc ziemā, uz mājām ejot, Dacei līdzi laidies putnu mākonis? Kā romantiska randiņa dēļ 8.klasē izjucis plāns vidusskolā mācīties aktieru klasē Valmierā?

Kuri ir bijuši paši svarīgākie satiktie cilvēki Daces dzīvē un ceļā pie tik dažādām lomām? Tās vairāk nekā 30 gadu garumā tapušas uz viena – Nacionālā teātra skatuves, un, protams, arī kino un radio teātrī. Dace Bonāte saņēmusi gan L.Bērziņas balvu, gan Spēlmaņu nakts Gada aktrises titulu, gan Lielo Kristapu.

 Kas savulaik palīdzējis aktrisei sevi „restartēt” jaunam dzīves cēlienam  pēc nopietnas veselības krīzes, kādēļ arī februāra salā Dace pēc mēģinājumiem un izrādēm  uz mājām Teikā nebrauc ar trolejbusu, bet soļo kājām? Visticamāk, tā būs arī 27.martā,Teātra dienā, kad tikko būs nospēlēts jaunākais Nacionālā teātra pavasara grāvējs - „Ideālā Žurka”!

Stāstu par D.Bonāti veido radošā komanda – žurnāliste Jolanta Muižniece, režisore Zita Kaminska un operators Uvis Burjāns

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Aurēlija Anužīte

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Egils Siliņš

Personība. 100g kultūras
Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Lauris Dzelzītis

Personība. 100g kultūras