Lias Guļevskas izglītības ceļš iesācies LU Filoloģijas fakultātē, tā sauktajos bibliotekāros. Jaunībā kādu brīdi strādāts arī bibliotēkā, un toreiz Liai prātā nevarēja ienākt, ka arī pati kļūs par rakstnieci, daudzu grāmatu autori. Izglītošanās ar Filoloģijas fakultāti nebeidzās, var teikt, ka Lia ir mācījusies visu mūžu, kļūstot par ceļa biedri Imantam Ziedonim, Pēterim Kļavam, Andrim Buiķim, augusi kopā ar savu grāmatu varoņiem – izcilām personībām: leģendāro aktieri Jāni Kubili, sirds ķirurgu Romanu Lāci, diplomātu, juristu, sportistu Gvido Zemrībo, ārstu un brīnumainā kārtā dziedināto Henriku Grigalinoviču, režisoru Eduardu Smiļģi, Rīgas Sv. Pētera baznīcas liktenīgajiem cilvēkiem, vēl un vēl.

Par vienu no savas dzīves laimīgākajiem brīžiem (pirmajā vietā gan ierindojot meitas Diānas piedzimšanu) Lia definē darbu leģendārajā radio raidījumā “Mikrofons”: kopā ar kolēģi Gunāru Jēkabsonu 15 gadus bijusi gan raidījuma veidotāja, gan vadītāja radioviļņos un televīzijā. 

Lia Guļevska saka, ka pirmkārt ir radio cilvēks, žurnāliste. Un tikai tad citu projektu veidotāja, rakstniece. Kopā ar Jēkabsonu tapusi arī grāmata “Tikai dziesma nenosalst... “Mikrofons” – Latvijas leģenda” – par radio estrādes dziesmu konkursa vēsturi, par tā veidotājiem un dalībniekiem. 

Radījuma vadītāja Andreja Volmāra prombūtnes laikā ar Liu sarunāsies viņas kolēģis, kas, līdzīgi kā Guļevska, arī bijis klātesošs daudziem mūsu tautas liktensgriežiem, – žurnālists un Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētājs Ojārs Rubenis.