• Trešdiena, 2020. gada 28. oktobris
  • Vārda diena: Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Ivars Kalniņš

Daudz laimes, jubilār!

Kādu brīdi pēc dzimšanas dienas un esot Latvijā, raidījumu pagodina aktieris Ivars Kalniņš. Allaž stalts un šarmants, melno tēlu izceļ tikai koši balts krekls. Pirms filmēšanas pieklusināto darbošanos pāršķeļ viņa zemā tembrā teiktais sveicinājums. Ivara Kalniņa pedagoģe, erudītā kino speciāliste Valentīna Freimane teikusi, ka blakus spēcīgajai vīrišķībai Ivarā ir dziļa garīgā stīga.

Ivars ir pieradis strādāt. Paspējis vēl iziet ganiņa gaitas, kā intervijā saka pats: «Ne pie pazīstamiem, bet pie svešiem cilvēkiem, kas nepažēlos. Ganīju lopus ne jau pļaviņā ar stabulīti, bet pa grāvmalām. Toties par pirmo algu nopirku uzvalciņu skolai, un devos uz skolu ar pavisam citu sajūtu nekā vecajās biksēs…»

Ivars Kalniņš dzimis 1948. gadā Rīgā, 4 bērnu ģimenē. Pēc pamatskolas Ivars aizgāja strādāt – pie tēta par atslēdznieka palīgu, vēlāk – par elektriķi. Vidusskolā mācījies pa vakariem – beidzis Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolu (1968). Māsas aicināts, aizgājis uz Rīgas Kinostudijas tautas kinoaktieru studiju. To Ivars absolvēja 1971. gadā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas teātra fakultāti – 1974. Jau diplomdarba izrādē – A. Dripes «Pēdējā barjerā» – spēlēja galveno lomu. Kopš 1972. gada – Dailes teātra aktieris.

Ivars Kalniņš ir piedalījies daudzās latviešu un krievu kino un televīzijas filmās. Izcilas balss īpašnieks. Piecu bērnu tētis.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! Aktrise Ilze Rudolfa

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Jolanta Gulbe-Paškeviča

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Velta Straume

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Ilze Rūdolfa

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Regīna Razuma

Daudz laimes, jubilār!