• Trešdiena, 2020. gada 21. oktobris
  • Vārda diena: Severīns, Urzula
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Ivars Kalniņš

Daudz laimes, jubilār!

Kādu brīdi pēc dzimšanas dienas un esot Latvijā, raidījumu pagodina aktieris Ivars Kalniņš. Allaž stalts un šarmants, melno tēlu izceļ tikai koši balts krekls. Pirms filmēšanas pieklusināto darbošanos pāršķeļ viņa zemā tembrā teiktais sveicinājums. Ivara Kalniņa pedagoģe, erudītā kino speciāliste Valentīna Freimane teikusi, ka blakus spēcīgajai vīrišķībai Ivarā ir dziļa garīgā stīga.

Ivars ir pieradis strādāt. Paspējis vēl iziet ganiņa gaitas, kā intervijā saka pats: «Ne pie pazīstamiem, bet pie svešiem cilvēkiem, kas nepažēlos. Ganīju lopus ne jau pļaviņā ar stabulīti, bet pa grāvmalām. Toties par pirmo algu nopirku uzvalciņu skolai, un devos uz skolu ar pavisam citu sajūtu nekā vecajās biksēs…»

Ivars Kalniņš dzimis 1948. gadā Rīgā, 4 bērnu ģimenē. Pēc pamatskolas Ivars aizgāja strādāt – pie tēta par atslēdznieka palīgu, vēlāk – par elektriķi. Vidusskolā mācījies pa vakariem – beidzis Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolu (1968). Māsas aicināts, aizgājis uz Rīgas Kinostudijas tautas kinoaktieru studiju. To Ivars absolvēja 1971. gadā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas teātra fakultāti – 1974. Jau diplomdarba izrādē – A. Dripes «Pēdējā barjerā» – spēlēja galveno lomu. Kopš 1972. gada – Dailes teātra aktieris.

Ivars Kalniņš ir piedalījies daudzās latviešu un krievu kino un televīzijas filmās. Izcilas balss īpašnieks. Piecu bērnu tētis.

Komentāri (2)

Gita Morris Vāgenheima
Atļaušos citēt nopelniem bagāto tautas skatuves mākslinieci Eiženiju Irbi, kura 2012. gada 21. aprīlī, laikrakstā "Cīņa", atvainojos, "Neatkarīgajā Rīta Avīzē" ir atstājusi sekojošu komentāru: "1971.-ajā gadā Ivars Kalniņš bija vienkārši satriecoši pievilcīgs. Bet tas bija - pirms 41 gada [nu jau pirms 49-iem gadiem]. Ivars Kalniņš, vienmērīgi iededzis, baltā DŽINSU KOSTĪMĀ (1970.-ajos gados LPSR!), Jāzepa Vītola vārdā nosauktās Latvijas Valsts konservatorijas vestibilā, gaidot iestājeksāmenu rezultātus..." [Nota bene: Latvijas VALSTS - NEVIS - "PSRS okupētās" vai "Latvijas PSR" konservatorijas vestibīlā!]
Aivars Znotins
Gribēju tik pajautāt: Cik Tev Ivar "krievs"samaksāja 2015.gadā par "uzspļaušanu" ukrainim un Krimas tatāram,kad lidoji "pazīmēties" Krievijas okupētajā Krimā. Vai TAS bija tā vērts? lai kļūtu par nevēlamu personu Ukrainas valstij?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!» Jolanta Gulbe-Paškeviča

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Ilze Rūdolfa

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Regīna Razuma

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Jolanta Gulbe-Paškeviča

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Juris Bartkevičs

Daudz laimes, jubilār!