Miko pabūs gan Somijas ziemeļos, kur sastopama lielākā tiesa valstī esošo kalnu, gan Kamčatkas pussalā Krievijā, kur ir gan ledāji, gan vulkāni, gan lāči, gan, protams, labākie ūdeņi makšķerēšanai visā pasaulē. Teju katrā no sērijām redzēsim vadītāju ar makšķerkātu rokā, jokojam ar ceļabiedriem, kā arī pieņemot kādu īpašu izaicinājumu, kas piešķirs ceļojumam papildu asumiņu un humora dzirksti.

Pirmdiena, 27. septembris

1. sērija

Miko kopā ar domubiedriem ir devies uz Somijas ziemeļrietumiem, kur atrodas triju valstu robežpunkts. Viņu iecere ir uzkāpt kalnā gan Somijā, gan Zviedrijā, gan Norvēģijā un noslēpot lejup brīvajā nobraucienā. Skatītāju sagaida sniegotas kalnu ainavas un jautri draugi, kas cits citu pavelk uz zoba.

2. sērija

Otrajā cikla sērijā Miko ir sev pavisam neierastā vidē – viņš grasās doties nedēļu ilgā braucienā suņu pajūgā, kuru pašam būs arī jāstūrē. Viņam nāksies sadzīvot ar suņiem, iemācīties, ka par tiem šādos braucienos jāparūpējas vispirms, un pierādīt brauciena un suņu bara vadītājam, ka arī viņš nav ar pliku roku ņemams.

Otrdiena, 28. septembris

3. sērija

Šoreiz Miko devies tālā ceļā – uz Kamčatkas pussalu Krievijā. Tur viņu gaida daudz iepriekš nepiedzīvotu brīžu – soms kāps ledājā un vulkānā un pirmoreiz ieraudzīs lāci. Ceļotāji apmeklēs arī kādu īpašu vietu, kur vēl labi redzams Otrā pasaules kara atstātais militārais mantojums.

4. sērija

Šajā sērijā Miko izbauda vairākas dienas ilgu makšķerēšanu Ičas upē Kamčatkā, vienā no makšķernieku iecienītākajiem reģioniem pasaulē. Tas ir dažādo un augstvērtīgo zivju dēļ – tās un to ķeršanas knifiņus iepazīs arī skatītājs. Filmēšanas grupa viesosies arī vietējās etniskās grupas – evenu – mājoklī un iepazīs viņu tradīcijas.

Peltsin toinen luonto. Somija, 2020.

12+