Lai gan tērpusies omāra kostīmā un pavisam piedzērusies, viņa savaldzina Vitusu. Šī dzirkstošā, optimistiskā un impulsīvā būtne ir pilnīgi pretēja Vitusam. Abi jaunieši sāk satikties, tomēr sociālo statusu un pienākumu apstulbinātais Vituss noklusē, ka viņa bijusī draudzene ir stāvoklī un gaida viņa bērnu. Attiecībām kļūstot nopietnākām, izrādās, ka arī Emmai ir kāds noslēpums – daudz nopietnāks...

Dāņu režisora Madsa Mengela daudzsēriju mākslas filma skatītājam paver pasauli no dzīves nomāktā Vitusa skatpunkta, nezaudējot ziemeļnieciska humora, komiskas drāmas un eksistenciāla farsa aprises. Tikmēr Emma parādās kā kino, žurnālos un citviet tiražētā brīvā, atraisītā sapņu sieviete, kura “domā kā vīrietis”. Daudzsēriju filmas atspēriena punkts ir Sigurda Hartkorna Plātnera romāns “Šis un tas par Vitusu”.

1. sērija

Vituss jau četrus gadus strādā kafetērijā un jūtas noguris no ikdienas. Tad viņa draudzene Sāra paziņo, ka ir stāvoklī. Brālēns Viljams aizved Vitusu uz kādu mājas kostīmu ballīti, kurā Vituss iepazīstas ar Emmu. 

Noget om Emma. Dānija, 2020. 

Režisors: Madss Mengels.

Lomās: Madss Reiters, Kristīne Kujata Torpa, Emīls Blaks Olsens un Mete Grēgersena u.c.

16+