• Piektdiena, 2021. gada 5. marts
  • Vārda diena: Aurora, Austra
  • Rīgā sniega pārslas, -2 °C, ZR vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

2018. Latvijas hronika. Ivars Zviedris

2018. Latvijas hronika

Pagājušā gadsimta 70. gados pierobežas sovhozniekiem tika uzcelta daudzdzīvokļu silikāta ķieģeļu māja «Aizpurvītes». Tā atrodas ciematā Aizpurve, nomaļus no lieliem autoceļiem un blakus Krievijas robežai. Šajā mājā dzīvo kupla laucinieku ģimene,  kura mīl zirgus, slauc govis, gana vistas, skrūvē traktorus un mašīnas un dala pagalmu ar kaimiņiem.

Māja «Aizpurvītes», tās pagalms un cilvēki veido dzīvu «sovhoznieku laika» sociālu kultūras pieminekli. Pa pagalmu staigājošas vistas, pīles, suņi, zirgi un govis komplektā ar daudzdzīvokļu mājas mazajām kūtiņām un šķūnīšiem rada raibu gleznu, kas ir Latvijas hronikas neatņemama sastāvdaļa.

Komentāri (1)

Ērika Bondarenko
Paldies Ivaram par saturīgu laikmeta atspoguļojumu. Reāla dzīve, bez izskaistinājuma. Skatos visu, ko viņš uzfilmējis. Patīk daudz labāk kā glancētie "suvenīrraidījumi" par Latgali, bet arī tādi ir vajadzīgi. Latgale ir dažāda: ar amatniekiem, izcilām saimniecēm un arī ar šādām ģimenēm Aizpurvē. Drīz jau pierobežā laikam nebūs ko filmēt. Ciemi pazūd. Lai gan ir ģimenes, kas pārceļas uz pierobežu, kur ir dabisks dzīves ritms. Tāpēc par nākotni... kas zina?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

2018. Latvijas hronika. Sandijs Semjonovs

2018. Latvijas hronika

2018. Latvijas hronika. Ivars Zviedris

2018. Latvijas hronika
Anotācija

2018. Latvijas hronika. Kristīne Briede

2018. Latvijas hronika

TV PIRMIZRĀDE! Dokumentālā filma. «2018» 2

2018. Latvijas hronika

«2018. Latvijas hronika» 15. sērija. Uģis Olte

2018. Latvijas hronika