Arī šogad, patriotu mēneša noskaņās, 27. novembrī plkst. 12.05 (pēc Latvijas laika) vienlaikus visā Latvijā un citviet pasaulē tiešsaistes formātā norisināsies VII Pasaules diktāts latviešu valodā. Jau trešo gadu pēc kārtas Pasaules diktātu tiešraidē raida Latvijas Radio, un pirmo reizi diktātu tiešraidē raidīs arī Latvijas Televīzija. 

Diktātu bez maksas varēs rakstīt ikviens interesents, saglabājot anonimitātes principu. Tāpat tiks garantēta profesionāla pieeja darbu labošanai, kā arī laika, teksta, norises kārtības un pārbaudes kritēriju vienlīdzība. Ikviens rakstītājs saņems kļūdu labojumu, kurā atzīmes gan netiks liktas, bet būs norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits. Interesenti, kuri diktātu rakstīs tiešsaistē, kļūdu labojumu savā e-pastā saņems aptuveni mēnesi pēc pasākuma norises, bet tie dalībnieki, kuri diktēto tekstu pierakstīs ar pildspalvu, savu veikumu varēs salīdzināt ar oriģināltekstu, kas drīz pēc pasākuma norises tiks atkārtoti pārraidīts Latvijas Televīzijā un publicēts tīmekļvietnē “raksti.org”. 

Diktātu varēs rakstīt arī neredzīgi cilvēki, un pirmo reizi tāda iespēja būs nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem cilvēkiem. 

Diktāta tekstus līdz šim radījuši populāri latviešu rakstnieki Jānis Joņevs, Pauls Bankovskis, Nils Sakss, Andris Akmentiņš, Nora Ikstena, Ilmārs Šlāpins. Šogad ap 300 vārdu garo diktātu ar virsrakstu “Mazsālīto gurķu blūzs” sacerējis dzejnieks, tulkotājs un Latvijas Rakstnieku savienības prozas un dzejas konsultants Aivars Eipurs. 

Tekstu lasījuši pazīstami latviešu aktieri Juris Kalniņš, Andris Bulis, Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Zane Daudziņa, un šogad tekstu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas diktēs Valmieras drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers. 

Dalībnieku skaits ik gadu pieaug, un laikā no 2015. līdz 2020. gadam to rakstījuši 9018 cilvēki no 44 pasaules valstīm vecumā no 8 līdz 89 gadiem. Visaktīvākās bijušas vecuma grupas 25–34 gadi, 35–44 gadi, 45–54 gadi un 9–18 gadi. 

Šogad diktāts tiks translēts tīmekļvietnē “raksti.org”, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kultūras Rondo”, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.