• Piektdiena, 2020. gada 30. oktobris
  • Vārda diena: Ulla, Nadīna, Adīna
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

1:1 Gundars Rēders: Viesturs Kairišs

1:1

«Latvijā cilvēki nedrīkst teikt to, ko domā. Tādu mēs esam izveidojuši sabiedrību un tā ir politiķu uzvara pār Latvijas interesēm.» Ko ar to grib teikt mūsu raidījuma viesis -  režisors, filmas Melānijas Hronika autors - Viesturs Kairišs?

Komentāri (14)

Raimonds Labais
https://www.youtube.com/watch?v=7mvqAEe58oM
Raimonds Labais
https://www.youtube.com/watch?v=5Fix7P6aGXQ
Baiba Mennika
Paldies! Ar so raidijumu LTV ir briva no visam officialajam Jaungada uzrunu organizesanas.Tapat ka ari Kucinskis ar Vejoni var jau iet dzert sampanieti!)) Ja vel Melanijas atveidotaju Kairiss butu atradis tepat Latvija, jo tas ari ir kauns ka pa visiem gadiem neessam bijusi spejigi radit tadu lomai atbilstosu ,atpazistamu aktrisi ka savulaik bija Ozolina piemeram.
Ziedonis Cīrulis
Traģiskākais ir tas, ka mums, mazai tautai, nepieciešams, ka uzaicina uz ēteru pazīstamu ļaužu, lai publiski pateiktu visu to, ko vairums no mums jau tāpat zin, domā, jūt.
Es neteikšu, ka vērts noklausīties, jo mēs jau to tāpat zinam, vnk mums, parastajiem, nav iespējas to pateikt tik publiski.
Kapēc mazai tautai savā personīgajā televīzijā nav iespējas to pateikt publiski, izņemot drusku populārākus cilvēkus? - Tāpēc, ka karš vai miers, uz Operu jānāk ģērbtam etiķetē, tāpēc, ka televīzijas vakara ziņās noteikti pēc bēdīgam ziņām ir jāsmaida un jāpasaka kas pozitīvs, vēl "nedo Dievs sačakarēt noskaņojumu ar kādu ārvalstu traģēdiju" Ziemassvētku laikā, tāpēc, ka nav jau pieņemts "runāt par to", tāpēc, ka zaglis vai nē, vispirs sasniedz to, ko viņš, un tikai tad drīksti kritizēt piem. Raimondu Paulu.
Mēs ar savu mentalitāti paši sevi iznīcinam. Kur krīzē ir "brāļu mīlestība"? Viņa ir, tikai ne starp latviešiem.
Ar kādu vēmienu es kādreiz klausījos, kā "kultūras ļaudis" piedalījās val
Inguna Cine
Mums ir vajadzīgas ausis kas prot dzirdēt,acis kas prot redzēt un smadzenes kas prot domāt, Mūsu sabiedrībai ir ausis,kas klausās,acis kas skatās un smadzenes kas darbojās. Laba intervija!
Maija Baltgalve
Pilnīgi Jums pievienojos, gluži manas domas.
Jānis Drīksna
Ar ko gan tagadējie politologi būtiski atšķiras un ir kvalitatīvāki par kādreizējiem partijas skolās mācītajiem cekas lektoriem un partkomu instruktoriem? Tikai citu ideoloģiju sludina.
cilveks444
Gan intervija "Dienā" ar Viesturu Kairišu, gan viņa sacītais LR1 "Krustpunktā", gan arī viņa domas LTV1 raidījuma "1:1" laikā, acīmredzot ir tas, ko Latvijas tauta, Latvijas cilvēki sagaida no Latvijas inteliģences. Skaidru, godīgu un atklātu valodu, neslēpšanos pašiem no sevis, godaprātu un garīgumu. Un noteikti arī gudrību un zināšanas. Zināšanas par politiku, gudrība saredzēt cēloņsakarības, jo var nojaust par kuru partiju Kairišs balsoja. Liekas pat viņš pats to nav slēpis. Un tas nedod pamatu uzsist viņa uz pleca. Jo tikai gudrība kopā ar garīgumu var dot reālus augļus, kuri nogatavojoties dos īstenu dzīvības eliksīru Latvijas valstij un Latvijas tautai. Garīgums bez gudrības neko labu nevar dot, savukārt gudrība bez garīguma - tāpat. Lai izdodas Kairišam un vēl daudziem citiem Latvijas cilvēkiem neapmulst un neapjukt, lai viņos līdzsvarojas gan gudrība, gan garīgums, un tad Latvija, varbūt, vēl sagaidīs arī savu 200 gadadienu un arī daudzas nākošās.

P.S. Gribētu piebilst, ka,
ilonabi
Pirmkārt, ir svarīgi dot vārdu viedokļiem kā mainīt situāciju. Otrkārt nevajadzētu tiražēt jau tā depresīvo noskaņojumu attiecībā uz valdības bezcerīgumu, kaut konstatācijas līmenī es pilnībā pievienojos Viestura izmisumam.
Tā vien liekas, ka masu informācijas un sociālo mediju telpā tā ir mērķtiecīga PR kampaņa, lai latviešu vēlētājs "kaklā kārtu akmentiņu, lektu upē dziedādams!" Un tas mūs novedīs pie vēl bēdīgākām sekām, pret kurām Ušakovs Rīgā liksies kā laimes lācis.
Silvija Potaša
Piekrītu par visiem 100%. Partiju sistēma Latviju degradē. Un Saeimā daudzi ir ar padomijas laiku mentalitāti.
Dainis Otto
Nu ja, rezisors loti emocionali runa-jastrada merku laba...jabut ticibai savai valstij... nolaupitas veleshanas... Latvija nav daudz domataju- VVF, Vita Matisa, Kreituse,varbut vel viens otrs.Kairisa teksts liecina par to pashu veco- strada savaa teatri, veido filmas , operas un izrades, bet, milo cilvek,politologija ir zinatne, jabut zinashanam ekonomika, vesture, politika, citadak ir tuksha plapashana un chiks vien sanak, ---domas plakanas ka bute...
Vēsma Lēvalde
Cik tad daudzi no Saeimas deptātiem ir ar politoloģijas zināšanām? Cik ministriem ir grāds politoloģijā? Starptautiski strādājošs režisors ir nesalīdzināmi intelektuāli pārāks par vairumu no tiem, kam ir lēmējvara un izpildvara. Plakans kā bute ir Jūsu secinājums nevis Kairiša teiktais. Politoloģijas zinātne, starp citu, nav atcēlusi jēdzienus "morāle", "ētika", "patriotisms", nekas no tā, ko runā režisors, nav pretrunā ar zinātni.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

1:1 Gundars Rēders: Zbigņevs Stankevičs

1:1

1:1. Gundars Rēders: Guntars Račs 3

1:1
Anotācija

1:1 Gundars Rēders: Guntars Račs 1

1:1

1:1 Gundars Rēders: Uga Dumpis

1:1