• Otrdiena, 2021. gada 20. aprīlis
  • Vārda diena: Mirta, Ziedīte
  • Rīgā skaidrs, +8 °C, Z/ZR vējš, 2,06m/s
LSM Bērnistaba

Uzvelc tautastērpu! Brunči

Uzvelc tautastērpu!

«Uzvelc tautastērpu» 4. sērija tautastērpu izved ārpus Latvijas robežām — uz Ķīnu, uz Parīzi un uz Ņujorku. Raidījuma vadītāji Agnese Kleina un Dīvs Reiznieks viesojas pie Dagnijas Kupčes, Cēsu audēju darbnīcas «Vēverīšas» vadītājas Dagnijas Kupčas, kura par darinātajiem tautastērpiem saņēmusi godalgas izstādēs Ķīnā. Ziemas spelgonī iemūžinājām starptautiski pamanītākā latviešu modes zīmola MareunRol's jaunās tērpu kolekcijas fotosesiju dažas dienas pirms tie vesti uz Parīzi. Bet reportāžā no Ņujorkas var redzēt, kā Zemgales brunči reinkarnējušies animatores Signes Baumanes mētelī. 

Komentāri (9)

Velta Mika
Man ļoti patika raidījums! Ir par ko padomāt! Skaisti!
Žēl, ka ir arī tik negatīvi komentāri.
Baiba Vaivare
Paldies! Skatos visus raidījumus, pat 2x. Lieliski, ka tik daudz dažādi komentāri - arī dusmīgie un neizpratnes pilnie. Tas nozīmē, ka pasākums izdevies. Tauta ievēro, tauta aizdomājas. Ne vien par tautas tērpu. Paldies Rolandam par latvisko spēju saredzēt smalkās nianses pat melnajā. Paldies par lielisko vietas un laika izvēli - daba ziemā. Balts, melns, migla, pārejas toņi, nianses - gluži kā smalkās melnbaltās nianses, kas iegūstamas vilnas dzijās "no aitas muguras" un tālāk audumos, cimdos, zeķēs... Un ritmi - koku stumbri, smalkie krūmiņi attiecībā pret sniegoto lauku un Jūru - gluži kā svītrainie sievu brunči pret stabilajiem vīru mēteļiem.
Vēlreiz paldies uzņemšanas grupai par jutīgumu un raidījuma varoņiem par atšķirīgo un reizē vienoto filozofiju.
Aivars Znotins
Paldies Sarmiitei Meijai,kas ieveeroja komentaaru dzeeshanu-viss manis rakstiitais par melnaas kraasas "uzspieshanu" latvieshiem ir ticis izdzeests!
Inese Tīfenberga
Neaprakstāma latvisko vērtību zaimošana. Ķeras klāt pēdējam mūsdienās vēl nesabojātajam latviskās kultūras bastionam - tautastērpam. Nonivilē visu lūdz dizaina, stilīguma, hipsterīgajam masu LIKE bezkultūras līmenim. Attopieties mīļa latviešu tauta - šitādas kleinas turiet pa gabalu no mūsu nacionālo bagātību apgānīšanas!
Aivars Znotins
Paldies tiem komenteetaajiem,kas piebiedrojushies maniem veerojumiem...patieshaam Agnesei Kleinai izskataas ir piemetusies NARCISISMA slimiiba. Vinja absoluuti neklausaas uz kritiskaam pieziimeem."rulle" tik savu ,baazh mutes ciet godaajamiem cilveekiem cilveekiem ,pie kuriem ieradusies un no kuriem vinjai vajadzeetu maaciities ,nevis OTRAADI-vinjus " pamaaciit"... kaadam buutu jaaapstaadinaa shii sevi " maakonjos "paceelusho jaunkundzi ! Rezhisore-Zane Peneze-"pievelciet grozhus"!!! Lai turpina ,ja veelas reklameet savas " balliites" Facebook lapaa un sanjemt savu " draugu" "patiik!",BET ,lai nelien ar" savu ticiibuSveshaa bazniicaa"-Latvijas Televiizijaa vinjai nav vietas ,manupraat !
Liene Liega Veidemane
Īsti neizpratu MareunRol's sižeta vajadzību šajā raidījumā, manupārt, saikne ar tautastērpiem minimāla. Tā vietā varējāt garāku sižetu ar Dagniju vēl par brunčiem, kaut vai to, cik gari tie mēdz būt, kādi ir apkšsvārki, sašūšanas veidi utt
Andis Alksniņš
Tak hipsteriem ir jāatbalsta viens otru, tāpēc Kleina arī ielika to sižetu!
Un runājot par jostām, biksēm un brunčiem, tad tur katrai krāsai un zīmei ir nozīme! Mūsdienās tādas Kleinas to uztver tikai kā dekorāciju jeb ģizain! prātā nāk MareunRol's zeķu pāris pa 9 latiem, kas ražots Bisoks!!! Parodija! :D
Sarmīte Meija
Manas domas par šo raidījumu ir pilnīgi pretējas. Protams - variācijas un idejas jaunu tērpu darināšanai ir apsveicama ideja. Bet diez vai veltīt lielāko raidījuma daļu nevajadzīgu skatu (jāvēro kaut kāds melns dibens kāpjot augšā pa kāpnēm) un ideju raidīšanai ir lietderīgi. Es tā arī nesaprotu, kādu tautas tērpu var izvēlēties, jo vairāk runā un Agnese, kurai vajadzīgs melns tautas tērps, bet par to, kā varētu veidot īsto tautas tērpu - piķis uz kociņa . Tautas tērpu darinātāji ir ļoti interesanti un viedi cilvēki, kuros patiešām gribas klausīties un skatīties viņu darbā. Bet, diemžēl, raidījuma veidotāji iest citu ceļu - reklamē vairāk citas idejas. Nenoliedzu arī šo ideju, bet tad jāpārdomā raidījuma sadalījums un vairāk jāklausās meistaru padomos, nevis niķīgi jāpieprasa savs.
Un, lūdzu, nedzēsiet komentārus.
Liga Krikis
Vienīgais latviešu raidījums, ko nepacietīgi gaidu katru nedēļu! Ar draudzenēm tad pārrunājam redzēto mūsu rokdarbu pulciņā, kurā arī gatavojam sev (vai bērniem) tautas tērpus. Būdama pati "trimdas" latviete, kura jau 10+ gadus dzīvo LV, priecājos redzēt, ka rādiet arī tādus kā mani, kuriem no mazumdienām ir bijis būtiski pārādīt savu "latviskumu" ārēji. Taisiet vēl šādus raidījumus, lūdzu! Patīk Agneses modernā pieeja un skatījums. Radošums ir vajadzīgs - citādi apputēs muzejos un nevienam jaunam cilvēkam neinteresēs!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Uzvelc tautastērpu! Bez cīņas nav uzvaras 15

Uzvelc tautastērpu!
Anotācija

«Uzvelc tautastērpu!» 8. (nosl.) sērija

Uzvelc tautastērpu!

Uzvelc tautastērpu! 7. sērija 2

Uzvelc tautastērpu!
Anotācija

«Uzvelc tautastērpu!» 7. sērija

Uzvelc tautastērpu!

Uzvelc tautastērpu! 5

Uzvelc tautastērpu!