• Trešdiena, 2020. gada 26. februāris
  • Vārda diena: Mētra, Evelīna, Aurēlija
  • Rīgā +1.3°C, DA vējš 2.2m/s, 740mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Adreses: « Veco Rīgas koka ēku pielāgošana 21. gadsimta dzīvei un standartiem»

Nedzirdīgajiem

Āgenskalna Lapu ielā, veca parka malā, pirms nepilniem simts gadiem tika uzceltas divas strādnieku mājas. Visu mūžu tās bija necilas, ar maziem dzīvoklīšiem un sausajām atejām, pēdējos gadus – pamestas. Tagad, pēc vērienīgas pārbūves, abās aizvien ir dzīvokļi, taču ar nesalīdzināmi augstākiem dzīves standartiem un, loģiski, arī cenu. Šeit mīt solīda rīdzinieku vidusšķira.

Koka ēku puduris Krišjāņa Valdemāra un Emīļa Melngaiļa ielas stūrī ir krietni senāks – pirmās mājas te celtas pirms teju 200 gadiem. Kaut koka ēku Rīgas centrā ir daudz, šādi vairāku, turklāt tik senu, ēku ansambļi ir retums. Šim piešķirts valsts nozīmes pieminekļa statuss. No nebūtības to izdevās paglābt pēdējā brīdī, jo iepriekšējais īpašnieks ēciņas bija daļēji jau nošķūrējis. Tagad tās pārvērstas par spožiem birojiem un savā vecajā pagalmā ieskauj jaunu septiņstāvu dzīvokļu ēku.

Tiktāl abi stāsti ir pozitīvi. Taču nianses atšķiras, un tieši šīs atšķirības «Adrešu» autoram Mārtiņam Ķibildam ļauj izvēlēties savu favorītu. Tiesa, intriga saglabājas – raidījuma viesim Mārim Oltem domas var atšķirties. Vai būs strīds?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

4. studija

Nedzirdīgajiem

Kultūras ziņas

Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

Nedzirdīgajiem

Маленькая пятница

Nedzirdīgajiem

Province

Nedzirdīgajiem