• Otrdiena, 2020. gada 7. jūlijs
  • Vārda diena: Maruta, Alda
  • Rīgā +13.6°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Adreses: ”Veco skolu jaunā dzīve”

Adreses

Raidījuma Adreses jaunās sezonas astotā sērija LTV1 ēterā – ceturtdien,28.martā. Sērijas tēma:veco skolu atjaunošana. Adreses rāda divus šedevrus –jūgendstila pērli, Liepājas Valsts 1.ģimnāziju, un vienu no klasiskajām Rīgas sarkano ķieģeļu skolām, Friča Brīvzemnieka pamatskolu Āgenskalnā.

Abu skolu gadsimtu garais dzīvesstāsts ir ļoti līdzīgs – abas celtas kā skolas un vienmēr arī bijušas skolas. Tās pat celtas identiskā laikā, 1910.gadā, kad Latvija piedzīvoja īstu demogrāfisko un skolu būvniecības bumu. Arī mūsdienās, skolu atjaunošanas bumā, to stāsts ir līdzīgs – abas nupat pieredzējušas vērienīgu atjaunošanu. Kā salīdzināt šādas teju «māsas»? Adreses eksperimentē, un pirmo reizi raidījuma autoram Mārtiņam Ķibildam līdzi dodas nevis viens, bet divi ceļabiedri – literātes un aktrises Agnese un Madara Rutkēvičas. Dvīņumāsas.

Pat visidentiskākie dvīņi atšķiras, jo ir personības pašas par sevi. Tāpēc arī Adresesskolu atšķirības meklēs niansēs, vissīkākajās detaļās, un mēģinās sataustīt abu veco ēku dvēseli. Tad arī sapratīsim, kā tas iespējams, ka viena plūc arhitektu balvas, bet otra pārtapusi vispār bez arhitekta pieskāriena...

LTV1 ēterā Adresesir ik ceturtdienu, pulksten 21.15, ar atkārtojumu sestdienās, pulksten 12.40.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Adreses: «Latviska gaume arhitektūrā» 2

Adreses

«Adreses» 2

Adreses
Anotācija

Adreses: «Latviska gaume arhitektūrā»

Adreses