• Svētdiena, 2021. gada 17. janvāris
  • Vārda diena: Tenis, Dravis
  • Rīgā sniega pārslas, -14 °C, Z vējš, 1,03m/s
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Dita Lūriņa

Daudz laimes, jubilār!

Aprīļa pēdējā svētdienā ciemos pie Andreja Volmāra raidījumā «Daudz laimes, jubilār!» – Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa.

Dita dzimusi Liepājā un jau no bērnības ir teātra cilvēku vidū: viņas tētis ir aktieris un režisors Valdis Lūriņš, mamma — Liepājas teātra aktrise Marita Lūriņa-Stelmakere. Vīrs ir aktieris Mārtiņs Egliens, kurš rudens pusē, savā dzimšanas dienas reizē viesojoties raidījumā «Daudz laimes, jubilār!», ne reizi vien pieminējis arī par savu skaisto un šarmanto sievu. Un nav jau brīnums – abu mākslinieku dzīve rit kopā ne tikai dzīvē, bet arī – uz viena un tā paša teātra dēļiem. Šķiet, viņi ir sadziedājušies – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

Jā, Dita ir ne tikai ļoti talantīga un darbspējīga aktrise, taču viņu gribas raksturot kā aktrisi ar pašcieņu un pašapziņu. Šķiet, viņa prot novilkt sarkanās līnijas, kas nozīmē ne tikai robežas, kuras nebūtu vēlams pārkāpt citiem. Tās ir arī ļoti augstas prasības attieksmē pret sevi.

Nacionālajā teātrī Dita ir kopš 2000. gada un vairākkārt ir tikusi nominēta «Spēlmaņu nakts» balvai dažādās nominācijās: 2000. gadā — Labākā jaunā skatuves māksliniece par Natašas lomu diplomdarbā «Trīs māsas», 2001. gadā — Labākā jaunā skatuves māksliniece par Maijas lomu  A. Brigaderes «Maijā un Paijā», 2002. gadā — Labākā jaunā skatuves māksliniece par Annas lomu  J. Lūsēna un M. Zālītes muzikālajā izrādē «Sfinksa», 2009. gadā — Gada aktrise par soloprogrammu «Sapnis par Brodveju», 2010. gadā — Gada aktrise par Antonijas lomu R. Blaumaņa lugā «Skroderdienas Silmačos», 2011. gadā — Gada aktrise otrā plāna lomā par Dollijas lomu  Ļ. Tolstoja «Annā Kareņinā»), 2017. gadā — Gada aktrise par Elzas lomu izrādē «Sieviete» un Trīnes lomu izrādē «Trīne».

Šķiet, nav žanra, kas māksliniecei nebūtu pa spēkam, viņa lieliski dzied, dejo un apveltīta ar spēcīgu skatuvisko temperamentu. Skatītāju mīlestība un lomas birst kā no pārpilnības raga. Un kur tad vēl programmas kopā ar Maestro Raimondu Paulu… Veiksme un laime bezgalīga! Tā vismaz izskatās no malas. Kā ir patiesībā un ko nozīmē būt tik pieprasītai un iemīļotai māksliniecei?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!» Ligita Dēvica

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Andris Ērglis

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Kārlis Būmeisters 1

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Teologs Juris Cālītis

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Ligita Dēvica

Daudz laimes, jubilār!