• Svētdiena, 2020. gada 23. februāris
  • Vārda diena: Haralds, Almants
  • Rīgā +4.7°C, DR vējš 5.4m/s, 743mm Hg, 79%
LSM Bērnistaba

«Diskusija. 100g kultūras». Vai «Eirovīzija» ir vieta politiskām un sociālām kaislībām?

Diskusija. 100g kultūras

Nervus kutinošā cīņā starp Zviedriju un Krieviju šā gada Eirovīzijas dziesmu konkursā pirmo vietu izcīnīja Zviedrijas valsts pārstāvis. Gaidot konkursa rezultātus, krievu dziedātāju Poļinu Gagarinu plosīja divējādas emocijas. Prieku par augsto novērtējumu aizēnoja skaļie nepatikas saucieni koncerta hallē, kas veltīti viņas valsts ārpolitikai. Toties gandrīz nemanāmi palika Somijas un Polijas valstu pārstāvji. Par spīti aizkustinošiem video un dziesmu tekstiem par toleranci, līdzcietību un beznosacījumu mīlestību, somu grupa, kuras dalībnieki sirgst ar Dauna sindromu un autismu — neiekļuva finālā, bet poļu dziedātāja ratiņkrēslā finālā palika ceturtajā vietā no beigām.

Savukārt, Latvijas pārstāve Aminata Savadogo Latvijas medijos radīja rasisma uzliesmojumu. Meitenei pārmet eksotisko izskatu un nelatviskumu. Asākā kritika, kā ierasts, interneta portālos. Daži mediji aizvainojošos komentārus dzēš, citi, iespējams, apzināti provocē to rakstīšanu.

Vai Eirovīzijas dziesmu konkurss ir vieta politiskām kaislībām un sociāliem vēstījumiem? Vai iespējams izvairīties no rasisma un homofobijas konkursa dalībnieku apspriešanā? Atbildes uz jautājumiem meklēsim raidījumā "Diskusija. Simt gramu kultūras". Raidījuma vadītāji Kristīne Želve un Gustavs Terzens iztaujās ilggadēju Latvijas delegāciju vadītāju Eirovīzijas dziesmu konkursā Zitu Kaminsku, Eirovīzijas fanu kluba dibinātāju Miroslavu Kodi, sociālo mediju un interneta vides pazinēju Jāni Palkavnieku un domnīcas “PROVIDUS” vēsturnieci, politikas analītiķi un integrācijas jautājumu eksperti Mariju Golubevu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Diskusija. 100g kultūras. Kādi ir LGBT Eiropraida mērķi un ietekme uz sabiedrību? 42

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«Diskusija. 100g kultūras». Kādi ir LGBT Eiropraida mērķi un ietekme uz sabiedrību? 3

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«Diskusija. 100g kultūras». Vai jaunie satiksmes noteikumi mazinās kašķus uz ceļa? 1

Diskusija. 100g kultūras

Diskusija. 100g kultūras. Kāpēc Latvijas sabiedrība noraida bēgļus? 2

Diskusija. 100g kultūras