Režisora Viestura Meikšāna iestudējums nominēts “Spēlmaņu nakts” balvai šādās kategorijās: Gada mazās formas izrāde, Gada aktrise – nominētas visas trīs izrādes aktrises: Rēzija Kalniņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Ieva Segliņa, Gada kostīmu vai grima māksliniece – Ilze Vītoliņa. Balvu togad (2019. gadā) kā gada aktrise saņēma Ilze Ķuzule-Skrastiņa. Izrādes pamatā – divu kalpoņu skaudības un naida apvītās attiecības gan vienai ar otru, gan ar Kundzi.

Toms Čevers par abām kalponēm, ko spēlē Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Ieva Segliņa, rakstīja: “Radošā komanda mērķtiecīgi radījusi deklasētu, tādu kā grūti audzināmu pusaudžu tēlus, kuru bravūru vēl nav aplauzušas pirmās zonā vai vismaz nepilngadīgo kolonijā pavadītās dienas – askētiski iekārtotā skatuve ar betona faktūrā izgaismoto gala sienu vedina domāt, ka kalpones savus dialogus risina ieslodzījuma vietā. Varbūt pat uz visu notiekošo mēs noraugāmies retrospektīvi.” 

Normunds Akots savukārt Kundzi attēlo šādi: “Rēzijas Kalniņas atveidotais kundzes tēls izrādē ir groteskā formā sabiezināts māsu naida tiešais objekts, kurā tiek meklēti un atrasti nepieciešamie iemesli šī naida attaisnošanai. Gaisīga, patukša būtne no cita sociālā slāņa, kas atspoguļo fiktīvo vienlīdzību sabiedrībā un ar savu eksistenci kairina nervu šūnas, diendienā atgādinot par šajā Dieva radītajā pasaulē valdošo netaisnību”.

Raidījumā pirms izrādes ar Ojāru Rubeni sarunājas visas trīs izrādes aktrises: Rēzija Kalniņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Ieva Segliņa. 

Raidījumu ciklu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds