„Gaudeamus” atklāšana notiks 27. jūnija vēlā vakarā, kad visi 5000 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas svinīgā lāpu gājienā svētku tērpos cauri pilsētai dosies uz Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, pie kura pulksten 23.00 sāksies atklāšanas koncerts – “Animo Ferventi” (Ar dedzīgu garu). Tā norisei varēs sekot līdzi arī visi Latvijas Televīzijas skatītāji.

28. jūnijā pulksten 13.00 un 14.00 aicinām baudīt Latvijas un Lietuvas Studentu koncertus, bet 29. jūnijā pulksten 15.45 – Igaunijas priekšnesumus. Latvijas programmas veidotāji – Latvijas Kultūras akadēmijas Radošās darbības centra jaunrades projektu koordinators, režisors Juris Jonelis un Liepājas Universitātes asociētā profesore, diriģente Ilze Valce gaidāmo koncertu raksturo: „Tradicionālās un tagadnes vērtības ir mijiedarbībā. Dziedam, dejojam un spēlējam par puišu un meitu attiecībām, par mīlestību, par ģimeniskām vērtībām, par jaunības azartu un spēju skatīt pasauli gan poētiski, gan arī sadzīviski."

Festivāla beidzamajā dienā, 29. jūnijā, pulksten 17.30, visi dalībnieki pulcēsies Stropu estrādē uz kulminējošo pasākumu – tradicionālo noslēguma koncertu, kura mākslinieciskais vadītājs ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas emeritētais profesors, diriģents Juris Kļaviņš, režisors – Juris Jonelis. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas studenti dziedās, dejos un spēlēs jaunības melodijas, katru savā nacionālā krāsā un visas vienotā kopskaņā - kā pirms divdesmit pieciem gadiem Baltijas ceļā, sadodoties rokās. Komponista Ērika Ešenvalda un dzejnieka Jāņa Petera kopdarba – dziesmas „Tava ir jaunība mana!” - pirmatskaņojums trīs valodās būs kā zīme nedalāmībai.

Savukārt 29. jūnijā pulksten 23.00 LTV1 demonstrēs Tautas deju lielkoncertu, kurā uzstāsies ap 1300 dejotāju no triju Baltijas valstu augstskolām. Katras valsts delegācija rādīs savu nacionālo programmu, vienkopus sanākot deju laukumā vien koncerta noslēgumā. Valstu priekšnesumu vienojošais motīvs būs Baltijas jūras šalkas – visi dejotāju dzīvo Baltijas krastā un gadu desmitu garumā ir kopuši un lolojuši šos īpašos svētkus – Igaunijas, Lietuvas un Latvijas studentu kopīgo dziedāšanu, dejošanu, muzicēšanu.

Šīs vasaras lielais studentu notikums tiek veidots kā festivāls, kurā neiztikt bez tradicionāliem koncertiem, apvienojot dejotājus, koristus un mūziķus, taču viņu veikumu papildinās arī citu radošo jomu studenti. Svētki vienos arī visu trīs Baltijas valstu kultūras, kuras sakņojas līdzīgā pagātnē un tradīcijās, bet atšķirīgās valodās. Lai svētku laikā tā nebūtu barjera, LTV svētku moderatoriem Lindai Rutulei un Valteram Frīdenbergam pievienosies lietuviešu un igauņu valodas studentes Lauma Krūvēvere un Lāsma Semerova.