• Sestdiena, 2020. gada 8. augusts
  • Vārda diena: Vladislava, Vladislavs, Mudīte
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Cytaidi latviskais» 28. jūnijā — 3. sezonas 1. sērija

Cytaidi latviskais

Trešo raidījumu cikla "Cytaidi latviskais" sezonu sāksim ar iešanu pirtī. Latgalisku pirti baudīsim kopā ar latgaliešu rakstnieku, raidījuma vadītāju Valentīnu Lukaševiču. Litenes pagastā "Liepu" māju pirts gars palīdzējis atbrīvoties no nemanot uzkrātā smaguma Gagaiņu ģimenes ļaudīm jau četrās paaudzēs. Tā ir latgaliski intīma un sakrāla telpa, kurā nelabprāt ielaiž svešos.

Latvieši mūsdienās pirti jau dēvē par tautisko SPA, taču Gagaiņu sievietes pirtī iešanu puspajokam sauc par "raganu semināru". Jo uz pirti jau nedodas, lai IEGŪTU (vienalga — tīrību, veselību, možumu, vieglumu vai vēl ko citu). Pirtī iet ATDOT un ATBRĪVOT vietu viegluma un tīrības ienākšanai. Atbrīvot no visa tā, kas traucē ik mirkli tīri fiziski izjust, kā cilvēkā darbojas radošais gars. Reāls un taustāms. Arī apkārtējā vide — zālītes, ziedi, krūmi un koki — nav patērnieciski izmantojami kosmētiskie līdzekļi, tie ir dzīvi palīgi, kuri ziedojas cilvēka nepieciešamībai pēc dvēseliskas attīrīšanas.

Gadsimtiem ilgi latvieši uzskatījuši, ka klusēšana ir zelts — savā iekšējā izjūtā uzturot harmoniju ar apkārtējās vides procesiem. Diemžēl, tieši pateicoties šai klusēšanai, racionālā intelekta uzvaras gājiena laikā sevis izjūta un uzticēšanās tai ir lielā mērā pazaudēta. Laiks sameklēt. Un SAVU senču pirts ir vieta, kur meklējumi izrādās veiksmīgi.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Spāru svētki 2

Cytaidi latviskais

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Kapusvētki

Cytaidi latviskais
Anotācija

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Spāru svētki

Cytaidi latviskais
Anotācija

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Kapusvētki

Cytaidi latviskais

Citādi latviskais. Latgales godi. Talkas

Cytaidi latviskais