• Otrdiena, 2020. gada 4. augusts
  • Vārda diena: Romāns, Romualds, Romualda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Vasaras nakts koncerts Šēnbrunnas pilī 2018

Koncerti

Kopš 2004. gada romantiskie brīvdabas koncerti Šēnbrunnas pils dārzos Vīnē kļuvuši par ikgadēju tradīciju. Koncerti, kuri skatītājiem un klausītājiem pieejami bez maksas, veidoti ar mērķi popularizēt klasisko mūziku, radot tai mūsdienīgu un pieejamu tēlu.

Par tradīciju kļuvusi arī koncertu pārraide Latvijas Televīzijā. Kopumā koncerts redzams vairāk nekā 80 pasaules valstu televīzijās, tostarp Austrālijā, Amerikā, Honkongā un vairākās Dienvidamerikas un Āfrikas valstīs.

Mūziku atskaņo viens no prestižākajiem un pazīstamākajiem pasaules orķestriem – Vīnes filharmoniķi. Neviena cita muzikāla apvienība nav bijusi tik cieši saistīta ar klasiskās mūzikas attīstību pēdējo divu gadsimtu laikā. Rihards Vāgners savulaik to uzteicis kā vienu no ievērojamākiem pasaules orķestriem, turpretim Johaness Brāmss bijis tā uzticams draugs un apbrīnotājs, kamēr Rihards Štrauss reiz teicis, ka jebkura uzslava Vīnes filharmoniķiem vienmēr būs nepietiekoša.

Koncerta programmā iekļauti labākie klasiskās mūzikas skaņdarbi ar vienotu vadlīniju «Itāļu nakts». Soliste: Anna Ņetrebko. Izskanēs Džuzepes Verdi, Pētera Čaikovska un citu komponistu skaņdarbi.

(Schonbrunn Concert 2018)

Austrija, 2018

 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!