• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

1:1 Gundars Rēders : Imants Lancmanis

1:1

Pēc vairāk nekā pus gadsimta aktīvas darbošanās Rundālē, direktora amatu atstāj izcilās baroka pils saimnieks. Latvijas simtgadē Rundāles pils un pati Latvija - vai ir gatava svinēt? Imants Lancmanis 1:1.

Komentāri (7)

Gita Morris Vāgenheima
jan janovich! Tad, kad Jūs piedalīsities LTV komentāros ar savu vārdu, uzvārdu un portreju, tad es ar lielāko prieku Jums atbildēšu!
Gita Morris Vāgenheima
Vai Bīrons pie šīm Rastrelli celtajām pilīm gadījumā netika, būdams Krievijas carienes Annas Ivanovnas favorīts? Un 1740.-ajā gadā, kad Bīrons "krita nežēlastībā" uz 22 gadiem - vai tas arī gadījumā nebija Krievijas kronis, kā nežēlastībā viņš krita? - Kādēļ izvairīties pieminēt Krieviju, ja, pateicoties tās karaļnama romantiskajām peripētijām, Lancmanim bija iespēja sev iegūt "mūža darbu"??? Un tad vairākkārt uzsvērtais "Eiropas" jūgendstils - vai tad pasaulē vēl ir zināmi kādi citi jūgendstili, piemēram, Āzijas vai Āfrikas vai Austrālijas? Un atkal jau par tiem "okupācijas" gadiem, kas, acīmredzot, vismaz Lancmanim bijuši visai svētīgi, ja "okupācijas režīms" ļāva viņam netraucēti rosīties pa Rundāles pili, ne?
Jans Janovichs
Dažkārt, rakstot komentārus, vajag arī apdomāt, ko raksta. Lai neparādītu ierobežoto redzesloku. Ja Jūs būtu apmeklējusi kaut vai Mākslas muzejā Rīgas Biržā šogad maijā-augustā noritējušo izstādi par jūgendstilu, Jūs sev atklātu, ka tas ir bijis arī citās pasaules daļās. Un Jūsu nepatika pret I.Lancmani arī ir sen zināma. Cik komentāros tas jau nav parādījies iepriekš.
Andis Alksniņš
Latvijā ir Jūgendstils jeb Jugendstil, kas ienāca no vācu zemēm. Citur pasaulē tas ir Art Nouveau., ko droši vien labi ziniet. Varētu teikt, ka Eiropas dienvidos kā Spānijā un Portugālē Art Nouveau tomēr atšķiras no centrāleiropas vai ziemeļeiropas stila. Līdz ar to arhitektūras pasaule nezin tikai viena veida Jūgendstilu.
Valda Vecvanaga
Par jūgendstilu - salīdzinājums ir starp Eiropas un Latvijas. Tikai, lai atšķirtu no Latvijā esošā, kurš attiecas vairāk uz arhitektūras elementiem. Vismaz es tā to izpratu.
Jānis Laiks
Jā, viens no retajiem, kuriem ir izdevievies nevis kaut ko solīt vai pļāpāt, bet patiesi paveikt, atstāt pēc sevis, būt spējīgam uz šo grandiozo misiju. Milzums intelekta, zināšanu, spēju saskatīt kopsakarības un analizēt ļāvuši sasniegt brīnišķīgu, taustāmu rezultātu. Visu cieņu, veselību un vēl daudz gaišu dienu!
Halina Drozdowska
Izcili - Imants Lancmanis un viņa redzējums par laikiem, vietām un lietām. Paldies!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!