• Trešdiena, 2020. gada 29. janvāris
  • Vārda diena: Valērijs, Aivars
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 745mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Ciklā «Teātris.zip» – Gunāra Priedes lugas «Zilā» iestudējums Nacionālajā teātrī

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu cikls «Teātris.zip» 28. septembrī plkst. 21.25 LTV1 piedāvā noskatīties Gunāra Priedes lugas «Zilā» iestudējumu Latvijas Nacionālajā teātrī. «Zilā» piedzīvoja pirmizrādi Nacionālā teātra Jaunajā zālē 2017. gada aprīlī un joprojām ir teātra repertuārā.

Ko šodien jaunam cilvēkam nozīmē pacelt acis no ikdienišķā un ieraudzīt zilo govi? Ieraudzīt tautasdziesmu sējumu? Vai pēc traģiskas avārijas, kurā zaudēta daļa ģimenes un paša kustību spējas, Juris atradīs spēku dzīvot?

Zilpelēkā, askētiskā telpā spēlētā izrāde ir pavisam jaunu cilvēku darbs, tomēr viņi jūtīgi un precīzi pēta arī savu vecāku paaudzes pasaules izjūtu, un attiecības ar vecākiem ir viens no skaudrākajiem izrādes motīviem.

Kritiķe Līvija Dūmiņa par izrādi raksta: «Toma Treiņa diplomdarbs režijā – Gunāra Priedes lugas «Zilā» iestudējums – ir smalkjūtīgi veidota izrāde. Tas ir mūsdienīgs 1972. gadā uzrakstītās lugas traktējums, kas runā ar skatītāju dialogu rosinošā intonācijā, aktualizējot Priedes darba pārlaicīgo saturu.»

Izrāde tika nominēta «Spēlmaņu nakts 2016/2017» balvai piecās kategorijās: Gada mazās formas izrāde, Gada aktrise otrā plāna lomā (Daiga Gaismiņa), Gada jaunais skatuves mākslinieks (Kārlis Reijers), Gada jaunais skatuves mākslinieks (Toms Treinis), Gada gaismu mākslinieks (Oskars Pauliņš).

Pirms izrādes raidījuma «Teātris.zip» vadītājs Ojārs Rubenis tiekas ar izrādes režisoru Tomi Treini, galvenās lomas tēlotāju Kasparu Aniņu un Gunāra Priedes eksperti, teātra zinātnieci un Nacionālā teātra literārās daļas vadītāju Ievu Struku.

Izrādes ierakstā redzēsim aktierus Kasparu Aniņu, Daigu Gaismiņu, Juri Hiršu un Sanitu Paulu.

Iestudējuma režisors Toms Treinis, scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Gerda Šadurska, komponists Mārtiņš Zariņš.

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!